Kahveci'nin Mersin'de yaptığı konuşmada vurguladığı başlıca konular şunlardı: refah payı, 3600 ek gösterge, bayram ikramiyesi, yardımcı hizmetler sınıfı, kira yardımı ve gelir vergisi.

Genel Başkan Kahveci, memurların refah payı, yardımcı hizmetler sınıfı, 3600 ek gösterge, bayram ikramiyesi, kira yardımı ve gelir vergisi gibi konularda haklarını alana kadar mücadeleye devam edeceklerini ifade etti.

ÖNDER KAHVECİ: ENFLASYON KADAR ARTIŞ “SIFIR” ZAM DEMEKTİR, REFAH PAYI UYGULAMASI HAYATA GEÇİRİLMELİDİR

Genel Başkanımız Önder Kahveci, Enflasyon kadar bir artışın sıfır zam anlamına geldiğini ifade ederek, “Enflasyonun üzerinde bir maaş zammı ve refah payı uygulaması hayata geçirilmelidir” dedi. Kahveci, “Dönem sonlarında verilecek olan enflasyon farkı sıfır zam anlamına gelmektedir. Bu da memurların maaşlarını artırmak değil enflasyona endekslemek anlamını taşımaktadır.

ÖNDER KAHVECİ: YAŞANAN TÜM SORUNLARIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Toplu Sözleşme masasında masaya taşınan bütün sorunların takipçisi olacaklarının altını çizen Genel Başkan Önder Kahveci, “Daha önce de daha önce de kamuoyuyla paylaştığımız:

Sağlık Çalışanlarından tepki: Bedenen Ve Ruhen Tükenmişlik Sendromu İle Karşı Karşıyayız! Sağlık Çalışanlarından tepki: Bedenen Ve Ruhen Tükenmişlik Sendromu İle Karşı Karşıyayız!

1- 8 bin 77 TL'lik ek ödemenin taban aylığa yansıtılması ve emekli maaşlarına da eklenmesi,

2- Yardımcı hizmetler sınıfı çalışanlarının genel idari hizmetler sınıfına alınması,

3- Verilen sözler gereğince birinci dereceye gelen tüm kamu görevlilerinin ek gösterge rakamlarının 3600'e yükseltilmesi,

4- Başta kira yardımı olmak üzere ülkemizdeki sosyo-ekonomik yapıya uygun yeni yardım kalemlerinin belirlenmesi,

5- Mevcut sosyal yardımların yükseltilerek kamu çalışanlarının ve aile bireylerinin durumlarına uygun sosyal yardımlardan etkin bir biçimde faydalanmalarının sağlanması,

6- Bayram ikramiyesi

7- Memurlarımızın ekonomik sorunlarının çözümü, enflasyonun üzerinde bir maaş zammı, geçmiş dönem zararlarının telafisi ve alım güçlerini artıracak olan refah payı uygulamasından geçmektedir. Yıllardır dile getirdiğimiz üzere refah payı Türkiye Kamu-Sen’in olmazsa olmazıdır, kırmızı çizgisidir.

8- Mühendis, avukat, akademisyen, şef, tekniker, teknisyen, araştırmacılar ve benzer meslek grubu çalışanlarımızın özlük haklarının iyileştirilmesi,

9- Gelir vergisi oranlarının %15'e sabitlenmesi konularındaki taleplerimizi asla gündemden düşürmeyeceğiz. Sonuç alıncaya kadar bu yoldaki mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.