Olayda hayatını kaybedenlerden biri, Avcılar'da galerici olarak bilinen Şuayip Alkan oldu. Özel bir hastanede hemşire olarak görev yapan İdil B. ise yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Polis, saldırıyı gerçekleştiren 2 şüpheliyi yakalamak için geniş çaplı bir soruşturma başlattı.

Galerici Şuayip Alkan, özel bir hastanede çalışan hemşire İdil B., Beylikdüzü'nde bir güzellik merkezinin sahibi Ezgi A. ve Beylikdüzü'nde bir kozmetik mağazasında görevli olan Övgü Bengüsu B., akşam saatlerinde bir araya gelerek kafede vakit geçiriyordu. Ancak, akşam saat 22.30 sıralarında Barış Mahallesi'nde gerçekleşen saldırıyla gece kâbusa dönüştü.

Arkadaş grubu, kafede bir süre vakit geçirdikten sonra çıkıp araçlarına bindi. Ancak, motosikletli saldırganlar tarafından hedef alındılar. Saldırı sonucunda galerici Şuayip Alkan hayatını kaybederken, hemşire İdil B. ise yaralandı. Olayın ardından kaçan şüphelileri yakalamak için polis geniş çaplı bir operasyon başlattı.

KURŞUN YAĞMURUNA TUTULDULAR

Doktoru Kameralar Önünde Darbe Ettikten Sonra 3. Kez Tahliye Edildi Doktoru Kameralar Önünde Darbe Ettikten Sonra 3. Kez Tahliye Edildi

4 kişi araca bindikleri anda kurşun yağmuruna tutuldu. Galerici Şuayip Alkan saldırıda ağır yaralandı. Beylikdüzü'nde kaldırıldığı özel bir hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Hemşire İdil B. ise kasığına isabet eden mermi ile ağır yaralandı. İdil B.'nin kaldırıldığı özel bir hastanede tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

Ezgi A. ve Övgü Bengisu B. ise silahlı saldırıyı yara almadan atlattı. Öte yandan ifadelerinde de kafeye Esenyurt'tan geldiklerini, kendilerini Şuayip Alkan'ın aracı ile aldığını ve hesabı ödedikleri sırada olayın gerçekleştiğini söyledikleri öğrenildi.

ÇALIŞMA BAŞLATILDI

Polis ekipleri cinayete ilişkin şüpheli 2 şahsı yakalamak için çalışma başlattı.

Olay yeri inceleme ekiplerinin olay yerinde yaptıkları incelemelerde araca 13 kurşun isabet ettiği belirlendi.