16 Bin TL'den 33 Bin TL'ye: İşçi Maaşlarında Dev Artış!

Ovacık Belediyesi ve Genel-İş Sendikası arasında imzalanan protokol, kadrolu işçilerin maaşlarını büyük ölçüde artırdı. Toplu iş sözleşmesi kapsamında yapılan bu anlaşma ile işçilerin en düşük maaşı 16 bin TL'den 33 bin TL'ye yükseldi.

Kulis Bilgisine Göre; Memur Zammı Ve Asgari Ücret Ne Kadar Olacak? Kulis Bilgisine Göre; Memur Zammı Ve Asgari Ücret Ne Kadar Olacak?

Toplu İş Sözleşmesinde Öne Çıkan Değişiklikler

Yapılan toplu iş sözleşmesinde işçilerin maaşlarına yüzde 115'lik bir zam yapılmasının yanı sıra, personellerin okuyan çocuklarına eğitim yardımı sağlanması da karara bağlandı. Ayrıca, personel maaşlarının asgari ücretin yüzde 150'sinin altında olamayacağı maddesi de sözleşmeye eklendi. Çocuk

Eğitim Desteği de Artırıldı

Bu önemli anlaşma ile birlikte işçilerin üniversitede okuyan çocuklarına yılda bir kere verilen 1200 TL'lik eğitim desteği, %400 artırılarak 5000 TL'ye yükseltildi. Bu destek, işçilerin ailelerinin eğitim masraflarını karşılamalarına büyük katkı sağlayacak.

Ovacık Belediyesi, bu toplu sözleşme ile işçilerine duyduğu saygıyı ve değeri bir kez daha vurgulamış oldu. Kadrolu işçiler için sağlanan bu rekor maaş artışı, Ovacık Belediyesi'nin sosyal sorumluluklarını yerine getirmeye devam ettiğinin belirtti.