Mardin Artuklu Belediyesi ve Belediye İş Sendikası arasındaki toplu iş sözleşmesi görüşmeleri tamamlandı. Görüşmeler sonucunda, işçilerin maaşlarına yüzde 110 oranında zam yapılması ve sosyal haklarda iyileştirme kararı alındı.

Artuklu Belediye Başkanı Mehmet Tatlıdede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kamu işçilerine yönelik zam mutabakat metnini uygulamaya koyma kararının Artuklu Belediyesi'ne de yansıtıldığını ifade etti. Tatlıdede, en düşük kadrolu işçi ücretinin 11 bin TL'den 23 bin TL'ye yükseltildiğini belirtti. Bu gelişmeler, Artuklu Belediyesi çalışanları için önemli bir maaş artışı ve sosyal hak iyileştirmesi anlamına geliyor.

 Göreve geldikleri günden bu yana daima işçilerin yanında olduklarını ifade eden Başkan Tatlıdede, "Bugüne kadar birlik ve beraberlik içerisinde Artuklumuz'un geleceği için mesai arkadaşlarımızla birlikte birçok başarılı çalışmaya imza attık. Bu çalışmaların her birinde çalışanlarımızın emeği ve alın teri bulunmaktadır. Mesai arkadaşlarımıza daha iyi imkanlar sunabilmek için yetkili sendikamız ile yapmış olduğumuz çalışma neticesinde kadrolu işçi statüsündeki çalışma arkadaşlarımızın aylık ücretlerine, tüm sosyal hakları içine dahil ederek yüzde 110'luk bir artış gerçekleştiriyoruz.

Yapmış olduğumuz artış ile birlikte, kadrolu işçi statüsündeki ekip arkadaşlarımızın en düşük maaşı 23 bin TL olarak belirlendi. İmkanlarımız dahilinde daima personellerimiz için en iyisini yapmaya gayret gösterdik. İnşallah bu oranlarda tüm işçi kardeşlerimizi memnun edecektir. 1 yıla yakın bir süredir beraber yürüdük, bundan sonra da daha adil ve daha eşit bir şekilde mesai arkadaşlarımızla beraber yürüyeceğiz.

Bu ilçe için çok büyük işler yaptık, yapıyoruz. Onun için tüm personellerimizi özverili çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum, yapılan zamların tüm çalışma arkadaşlarıma hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum" dedi.