Polat, bu tehlikeli durumun cezasız kalmaması ve hemşirenin sorumluluğunun kesinlikle karşılığını görmesi için adımlar atılmasını talep etti.

Ünlü dermatolog Emel Polat, prestijli bir Nişantaşı kliniği yönetiyordu. Klinik işlerini kolaylaştırmak için T.G. adında deneyimli bir hemşireyle anlaşma sağladı. Hemşire, işe Şubat ayında başlamış ve klinikte temizlik işleriyle ilgilenen N.G. ile bir anlaşma yapmıştı.

MALZEMELER AZALDI

İddialara göre, yapılan anlaşma gereği klinikte doktor bulunmadığı zamanlarda müşteri getirme sorumluluğu olan hemşire, botoks, dolgu, peeling gibi işlemleri gerçekleştirerek gelir elde edecek ve N.G. ise bu işlemlerden komisyon alacaktı. İkili anlaşmanın ardından hemen işe başladı. Ancak doktor Emel Polat'ın bulunmadığı zamanlarda, hemşire kliniğe gelen müşterilere tıbbi malzemeleri kullanarak çeşitli işlemler yapmaya başladı. Polat, klinikteki ilaçların ve dermatolojide kullanılan bazı maddelerin azaldığını fark ettiğinde büyük bir şok yaşadı ve olayı anlamaya çalışmaya başladı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

N.G.'nin klinikte dolgu ve botoks yaparken çekilen fotoğraflarını sosyal medyada yayınladığını gören doktor, hemşirenin klinikteki malzemelerini çalarak kullandığını, doktor olmamasına rağmen tıbbi işlemler yaptığını ileri sürerek şikayetçi oldu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Sabah