. İlk olarak 2013 yılında temeli atılan ve açılış tarihleri birçok kez değişen bu büyük hastane için son açıklama, İzmir'e gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı TEKNOFEST etkinliği sırasında açılışın gerçekleştirilmesi planının iptal edildiği yönündeydi.

Türkerler ve Gama Holding tarafından inşa edilen İzmir Şehir Hastanesi, 622 bin 530 metrekarelik bir arazi üzerine kurulu ve toplamda 573 bin 546 metrekarelik inşaat alanına sahip. Hastane, 2 bin 60 yatak kapasitesi ile büyük bir sağlık kompleksi olarak tasarlandı. Ancak açılış tarihindeki sürekli ertelenmeler, projenin tamamlanmasındaki zorlukları ve gecikmeleri göz önüne serdi.

CHP’Lİ YÜCEL: ŞEHİR EFSANESİ

CHP İzmir Milletvekili Deniz Yücel, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, “Hayaldi gerçek oldu!  Bugüne kadar tam 7 kez açılacağı ilan edilen ve sonra iptal edilen Bayraklı Şehir Hastanesinin açılışı bir kez daha ertelendi. Temeli 2013 yılında atılan ve sözleşmeye göre 3 yılda bitirilmesi gereken hastane 8 yıldır açılamıyor. Hastaneyi ticarethane, hastayı müşteri olarak gören, yandaşların çıkarını halk sağlığının üstünde tutan bu anlayışla Bayraklı Şehir Hastanesi daha uzun yıllar şehir efsanesi olarak kalacak gibi görünüyor” ifadelerini duyurdu.

hastane-2