İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameye göre, korkunç cinayetin şüphelisi, olay yerine gelirken yüzünü bir şemsiye ile gizlemiş. Şüphelinin kimliğinin tespiti konusundaki çalışmalar ise halen devam ediyor. Ancak olayın sırrı, cinayeti eşi İzzet Işık'ın işlediğini iddia eden Songül Işık adlı bir kadının ihbarıyla biraz daha aydınlandı.

"EŞİMİN O ADAMLA GÖRÜŞTÜĞÜNÜ DÜŞÜNDÜM"

Mehmet Işık'ın komşusu olduklarını belirten Songül Işık, eşinin kıskançlık sorunları yaşadığını ve son zamanlarda farklı bir davranış sergilediğini dile getirdi. Songül Işık, "Eşim onu sürekli takip ediyordu. Sürekli öldüreceğini söylüyor, işe giriş çıkış saatlerini peruk ve gözlük takarak gizlice izliyordu. Olayı duyunca eşimin bu korkunç eylemi işlediğini anladım" şeklinde ifadelerde bulundu.

"EŞİM ONU KAFAYA TAKMIŞTI"

İzzet Işık, 20 günlük bir firardan sonra yakalandı. İzzet Işık, eşinin son aylarda davranışlarında değişiklikler fark ettiğini ve Mehmet Işık'la gizlice göz teması kurduklarını düşündüğünü belirtti. Kendi dedektiflik çalışmalarını yaptığını, eve gizli kameralar yerleştirip eşini izlediğini ifade etti. İzzet Işık, eşini bu başka adamla görürken düşündü ve sonunda eşi evi terk etti.

Olay günü, İzzet Işık'ın Mehmet Işık'ı takip etmediğini, ancak tesadüfen karşılaştıklarında Mehmet Işık'ın kendisine küfrettiğini, silah çektiğini ve aralarında bir mücadele yaşandığını, bu esnada silahın patladığını söyledi. Cinayet sonrası, silahı komşusunun evinde sakladığını da ifade etti.

Sağlık Memuru Şevket Bozkır Vefat Etti! Sağlık Memuru Şevket Bozkır Vefat Etti!

İSTENEN CEZA BELLİ OLDU

Savcılık ise bu savunmaya itibar etmedi. İzzet Işık'ın eşiyle birlikte ikamet ettikleri evin çapraz binasında kalan Mehmet Işık'ın 3-4 ay boyunca işe gidiş saatlerini peruk, gözlük ve şapka takarak takip ettiğini, öldüreceğini ise eşiyle paylaştığını belirtti. Savcılık, şüphelinin cinayeti önceden tasarlayarak planlı bir şekilde gerçekleştirdiğini ve Mehmet Işık'ın işe gideceği sırada 7-8 el ateş ettiğini kaydetti. Şüphelinin günlerce kaçmasında akraba ve komşularının yardımı olduğunu belirten savcılık 4 kişinin "suçluyu kayırma", "suç delillerini gizleme" suçlarından 10 yıla, cinayeti işleyen İzzet Işık'ın ise "tasarlayarak kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapsini istedi.