Selen Bilgin'in yakın arkadaşı ve meslektaşı olan Pelin Köksal'ın da iki yıl önce benzer bir şekilde yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Bilgin'e enjekte edilen ilacın şişesi cebinden çıkan doktor Fatih A.'nın, her iki hemşireyle de arkadaş olduğu ve Köksal'ın ölümüyle ilgili de yargılandığı belirlendi.

Iki Hemsire

Beylikdüzü'nde Hemşire Selen Bilgin'in Şüpheli Ölümü

Geçtiğimiz hafta başında Beylikdüzü Yakuplu'daki Özel Birinci Hastanesi'nde meydana gelen olayda, 77 yaşındaki dedesine refakat eden 24 yaşındaki Selen Bilgin, anestezi doktoru arkadaşı Fatih A.'nın baş ağrısını gidermek amacıyla enjekte ettiği ameliyat ilacı sonrası sabaha karşı fenalaşarak koltukta ölü bulundu.

Olayla ilgili gözaltına alınan Fatih A., ilacı Selen'in kendisinin kullandığını iddia etti ancak ilaç şişesi doktorun cebinde bulundu. Mahkemeye tutuklama talebiyle sevk edilen Fatih A., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

YAKIN ARKADAŞI DA BENZER ŞEKİLDE CAN VERMİŞ

Yaşanan olayın ardından konuyla ilgili Bilgin ailesi şikayetçi olarak hukuki süreç başlattı. Olayla ilgili dikkat çekici bir ayrıntıya ulaşıldı. 2 yıl önce aynı hastanede çalışan Selen Bilgin ve doktor Fatih A.'nın arkadaş grubu içerisinde olan hemşire Pelin Köksal'ın da (28) benzer bir nedenle Esenyurt'taki evinde ölü bulunduğu öğrenildi. Köksal'dan haber alınamaması üzerine evine giden Selen ve kardeşi Saruhan'ın, ölen diğer hemşireyi kolunda kelebekle ve yüzü morarmış şekilde ölü bulduğu bilgisine ulaşıldı. Selen Hemşire'nin de aynı şekilde ölü bulunması dikkatleri anestezi için kullanılan "propofol" isimli ilaca çekti.

TUS Sonuçları Alarm Veriyor: Temel Klinik Branşlar ve Cerrahi Dallar Tercih Edilmiyor TUS Sonuçları Alarm Veriyor: Temel Klinik Branşlar ve Cerrahi Dallar Tercih Edilmiyor

Bilgin ailesi kızlarının ölü haberiyle acı yaşarken 1 hafta sonrada yanında refakatçi olarak kaldığı dedesi Ali İbrahim Paker hayatını kaybetti. Bugün Bahçeşehir'de cenazesi kılınan Paker, ölen torunu Selen'in yanına defnedildi.

ŞÜPHELER AYNI DOKTORDA TOPLANDI

Selen Hemşire'nin kardeşi Saruhan Bilgin, iki yıl önce Pelin Hemşire'nin ölümü ile ablasının ölümü arasındaki benzerliğe dikkat çekerek şunları söyledi: "Bundan 2 yıl önce yine aynı şekilde şüpheli bir ölüm oldu. Aynı çalıştıkları özel hastanede oldu bu durum. Ablamın yakın arkadaşıydı ölen Pelin Hemşire. Fatih aynı zamanda onların da yine doktoruydu. O olayın olduğu zaman ablamda arkadaşının evinin yedek anahtarı vardı. Beraber gittik. Ben de olay yerindeydim.

"BELKİ NE PELİNLER NE SELENLER VARDIR"

Aradık o zaman açmamıştı arkadaşı. Anahtarla kapıyı açamayın çilingir çağırdık polis geldi. İçeriye girdik mosmor bir şekildeydi ölen arkadaşı. Yine kolunda iğne kitleriyle kolunda kelebek vardı mosmor bir şekilde bulduk. Aynı ilaçtan dolayı olduğundan şüpheleniyoruz. Aynı ilaç olduğunu düşünüyoruz bu durumun üstüne gidilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Şüphelendik durumdan. Belki de ne Pelinler ne Selenler var bu şekilde" dedi.

"O ADAMI NASIL SERBEST BIRAKTINIZ"

Baba Serkan Bilgin ise kızı için adalet istediğini ifade ederek, "Benim kızım 24 yaşında hayatının baharındaydı. Benim içim yanıyor baba olarak. Sayın hakimlerden savcılardan rica ediyorum o adamı nasıl serbest bıraktınız? Serbest bıraktınız bir o kadar da acı üstüne acı yaşıyorum. Benim kızım rahmetli oldu savcı adam hakkında tutuklama istiyor ancak nöbetçi mahkeme serbest bırakıyor. Bir baba olarak zaten yanmışız tabii ki adalete sığınacağız. Selen için adalet istiyorum" şeklinde konuştu. Öte yandan, olayla ilgili olarak soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.