Olay, saat 18.00 sıralarında meydana geldi ve hastanede tedavi gören D.S. isimli bir hasta, bahçede dolaşırken henüz belirlenemeyen bir nedenle E.D. adlı bir kişinin silahlı saldırısına maruz kaldı. Saldırganın kimliği ve saldırının nedeni henüz netlik kazanmazken, D.S.'nin yaklaşık 1 aydır hastanede tedavi gördüğü öğrenildi. Olay yerine gelen polis ekipleri, hastane çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı ve soruşturma başlatıldı.

KADINI VURUP İNTİHAR ETTİ

D.S. kanlar içinde yere yığılırken, E.D. hastane polisi ve güvenliklerin kendisine doğru geldiğini görünce silahı başına dayayarak intihar etti. Ağır yaralanan D.S. yoğun bakım servisinde tedavi altına alınırken E.D.'nin ise olay yerinde hayatını kaybettiği belirlendi.

Polis, saldırının ardından hastane çevresinde yoğun güvenlik önlemleri aldı. Olayı duyan D.S.'nin yakınları hastaneye akın etti.  

"BİRDENBİRE SİLAH PATLADI 3 EL"

Olayı gören Azad Arslan, "Birdenbire silah patladı 3 el. Sonra bir birlerine girdiler. Bir baktık ki, adam karısını mı ne vurmuş? Sonra adam kendi kafasına sıktı burada. Akşam saat 18.00 sıralarında oldu olay" dedi.