Borsa İstanbul'da son olarak 8,145 puan seviyeleri görüldü. Memiş, yaşanan düşüşlerin kısa süreli kâr satışları veya düzeltmeler olmadığı konusunda yatırımcıları bilgilendirdi ve bu seviyelerde yatırımcıların alım fırsatlarını değerlendirmeleri gerektiğini vurguladı.

Sağlık Müdürü Akdağ'ın Görevinden Ayrılırken Paylaştığı Özel Mesaj Sağlık Müdürü Akdağ'ın Görevinden Ayrılırken Paylaştığı Özel Mesaj

Dolar kuru güncel olarak 26.88 seviyelerinde seyrediyor. Memiş, serbest kur ve resmi kur arasındaki farka dikkat çekiyor. Euro'nun toparlanma sürecinde olduğunu ve pozitif bir beklentisi bulunduğunu ifade etti. Euro-dolar paritesi 1.0745 seviyesinde ilerlerken, Memiş'in bu parite için 1.06-1.08 arasında bir beklentisi olduğunu belirtti.

Önümüzdeki hafta Amerika Merkez Bankası (FED) tarafından alınacak kararlar piyasalar için kritik öneme sahip. Memiş, bu kararın piyasalarda nasıl bir etki yaratacağına dair değerlendirmelerde bulunacak.

ONS altının 1,921 dolar seviyesinde olduğunu belirten Memiş, 1,900 doların altına düşüşlerin yaşanabileceği uyarısında bulunuyor. Gram altın ise 1,600 TL seviyesinde. Memiş, 1,700 TL altındaki fiyatların yatırımcılar için alım fırsatı olabileceğini, önümüzdeki sene gram altının 2,500 TL'ye, 2025'te ise 3,500 TL'ye yükselebileceğini tahmin ediyor.