Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (Kardemir) ile Özçelik-İş Sendikası arasında 16. Dönem Toplu İş Sözleşmesi'ne imza atıldı. Sözleşme ile çalışanların ücretlerine ilk altı ay yüzde 53, ikinci altı ay enflasyon, üçüncü altı ay enflasyon artı 2 ve son altı ayda da enflasyon artı 1 puan artış yapılacak.

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (Kardemir) ile Özçelik-İş Sendikası arasında 16. Dönem Toplu İş Sözleşmesi'ne imza atıldı.

Özçelik İş Sendikası sitesinde yapılan açıklamaya göre, şirket ile sendika arasında bir süredir devam eden ve 2023-2024 yıllarını kapsayan 16. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmesi anlaşmayla sonuçlandığı, imzalanan sözleşmeyle çalışanların saat işçilik ücretlerine ilk 6 ay için yüzde 53 oranında artış yapıldığı belirtildi.

Sözleşme ile çalışanların ücretlerine ikinci altı ay enflasyon, üçüncü altı ay enflasyon artı 2 ve son alt ayda da enflasyon artı 1 puan zam artış yapılacak.

Ayrıca Şeker Bayramı'nda 3 bin, Kurban Bayramı'nda da 6 bin lira ödeme yapılacak.

Kıdem zammının her altı ayda ücret artışları oranında yapılacağı sözleşme ile diğer parasal sosyal yardımlarda da yüzde 100'ün üzerinde artışlar yapılacağı aktarıldı.