Hastaya Cinsel İstismarda Bulunan Hemşireden İğrenç Savunma! Hastaya Cinsel İstismarda Bulunan Hemşireden İğrenç Savunma!

Geçtiğimiz dönemde eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in memurlar için 6 saatlik mesai açıklaması büyük yankı uyandırmıştı. Bu gelişmeye paralel olarak, işçilere yönelik ilk adım atıldı ve haftalık çalışma süreleri düşürüldü.

İşçilerin çalışma saatleriyle ilgili alınan karar, DİSK'e bağlı Genel-İş Sendikası ile Balya, Burhaniye, Gömeç, Manyas, Gönen, Erdek ve Bandırma Belediyeleri arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi kapsamında gerçekleşti. 

Bu toplu iş sözleşmesi ile işçilerin haftalık çalışma süresi 40 saate düşürüldü. Ayrıca, işçilerin günlük ücretlerine zam yapılması ve sosyal haklarında kazanımlar elde edilmesi sağlandı

Bu gelişme, işçi kesiminde büyük memnuniyetle karşılandı ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi yönünde atılmış önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. 

Öte yandan Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı 2 ayrı iş kolunda işçiler aynı işi yaparken maaş yevmiye her şey farklı uygulamalarla yürütülüyor..