Uzun yıllardır Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünde Daire Başkanı olarak görev yapan İlkay Akçay Genel Müdür Yardımcılığına atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Yönetim Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığına İlkay Akçay’ın ataması yapıldı.

Akçay, Yenimahalle Eğitim Araştırma Hastanesi Müdür Yardımcılığı ile başladığı yöneticilik kariyerine uzun yıllardır Diğer Hizmet Sınıfları Atama Dairesi Başkanı ve Ebe Hemşire Atama Daire Başkanı olarak devam ediyordu.

3 sayılı cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3’üncü maddeleri uyarınca Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Akçay’ın Yönetim Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığı atama kararı Resmi Gazetede yayımlandı.

İlkay Akçay Kimdir?

13 Ekim 1981 Kocaeli Gölcük doğumlu olan İlkay Akçay, Mersin Üniversitesi Sağlık Yüksek Okulu Hemşirelik Bölümünden 2002 yılında mezun oldu. Girne Amerikan Üniversitesi Pedagojik Formasyon Programını tamamladı. 2015 yılında Ahmet Yesevi Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği Yüksek Lisans Programını onur derecesi ile tamamladı.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hemşirelik Esasları Yüksek Lisans Programından 2021 yılında mezun oldu.

Ahmet Yesevi Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon Yüksek Lisans Programına devam etmektedir.

Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi (2002-2008),Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi (2008-2009),Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi (2009-2015) yılları arasında görev yaptı. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yenimahalle EAH de İdari Mali İşler Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.(2015-2016)

Beytepe Murat Erdi Eker Devlet Hastanesinde Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü olarak görev yaptı.(2016-2018)

Akademik düzeyde İngilizce kullanmaktadır.

Sağlık Kurumlarında dış kaynak kullanımı üzerine projesi ve mesleki bilimsel çalışmaları bulunmaktadır.

2018 yılı Mart ayından itibaren Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünde Daire Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Evli ve iki çocuk annesidir.