TRT Haber’de gazetecilerin canlı yayında sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündeme dair önemli açıklamalara imza attı.

‘Tedaviyi Beğenmedim’ Diyerek Doktoru Darbetti ‘Tedaviyi Beğenmedim’ Diyerek Doktoru Darbetti

Yaklaşık 2,5 saat süren programda pek çok soruya cevap veren Cumhurbaşkanı, ikinci el ev almak isteyenlere de müjdeli haberi verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ikinci el ev kredileri için çalışmaların sürdüğünü, bittiğinde kamuoyuyla paylaşılacağını ifade etti.

Cumhurbaşkanı, ayrıca bir çalışma yapılacak, o da paylaşılacak açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "İkinci el konutlarla ilgili destek olmak için ayrı bir proje yapılacak. Planlama çalışmaları sürüyor. Önceliği ilk evini alacaklara ve yeni konut arzına veriyoruz. Bununla birlikte üretim ve istihdamı da artırmak istiyoruz. Bu tabii seçim sonrası atılacak bir adım. Bizim tabii bu konuda ciddi bir tecrübemiz var. Orta gelirliye destek olacağız dedik, yaptık. 21 ilde Roman vatandaşlarımıza özel proje için hazırlık yapıyoruz. Her vatandaşımızı uygun ödeme koşullarıyla ev sahibi yapmak istiyoruz. Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı konut projesini yaptık. Bunu ilk biz yaptık ve 20 yıldır da yapıyoruz. Yeni projeleri de hayata geçirmekten geri durmayacağız." dedi.