İddialara göre temizlik işlerinden sorumlu olan işçinin aynı zamanda iktidara yakın bir sendikanın temsilcisi olduğu ve mesaisine gelmediği yönünde şikayetler bulunuyor. Ancak idare tarafından bu konuda bir adım atılmadığı ifade ediliyor.

Aydın Devlet Hastanesi'nde tedavi gören hastaların çektikleri fotoğraflarla ortaya çıkan durum, büyük bir rezillik olarak nitelendiriliyor. Özellikle beyin cerrahi bölümünde bulunan bozuk klimalardan akan suların altına çarşaf serilmesi dikkat çekti. Hastaların tuvaletlerde çöplerin dahi toplandığı bir ortamda bulunmaları ve odaların su içinde kaldığı ifade edildi. 

Ameliyat sonrası yürümekte zorluk çeken hastaların, su içinde tehlikeli bir şekilde yürütülmeleri, düşme riskine karşı tehlike oluşturdu. Hastalar, odaların 4 gündür ne süpürüldüğünü ne de silindiğini dile getirdi.

Klimadan akan suların altına çarşaf serilerek geçici önlemler alınmış gibi görünse de, durumun hijyen ve güvenlik açısından ciddi bir risk taşıdığı anlaşılıyor. Hastaların iddialarına göre denetimin yetersiz olduğu, hijyen koşullarının göz ardı edildiği bir durumun mevcut olduğu belirtiliyor.

Ayrıca, bu sorunlu durum nedeniyle bir hemşirenin düşüp yaralandığı bilgisi de öğrenildi. 

Hastalar, Aydın İl Sağlık Müdürü Eser Şenkul'a seslenerek acil çözüm talep etti. Mikrop kapma riskinin yüksek olduğunu ifade eden hastalar, hastanede acil bakım ve düzenleme yapılmasını istediklerini vurguladı.