Hürriyet Sağlık-Sen Genel Başkanı Erdoğan ÇAKMAK, davaya ilişkin yaptığı açıklamada, "Hemşirelik, yaşamın her anında var olan ve sağlık sektörünün temel taşı olan saygın bir meslektir. Bu önemli mesleği icra eden hemşirelerimiz, adeta melekler gibidirler. Değerli hemşirelerimize hiç kimsenin müstehcen ifadelerle saldırmasına asla izin vermeyeceğiz." dedi.

ÇAKMAK, Zonguldak'ta bir gazeteci tarafından yazılan bir köşe yazısında, hemşirelerin mesleki onuruna zarar veren müstehcen ve küçümseyici ifadelere yer verilmesi nedeniyle Hürriyet Sağlık-Sen'in müdahil olduğu davada, sanığın Türk Ceza Kanunu'nun 262/2. maddesi gereğince cezalandırıldığını açıkladı.

Bakanlık Üçlü Danışma Kurulu’nu yeniden aktif ediyor! Memur Sen ve KESK’de dahil edildi! Bakanlık Üçlü Danışma Kurulu’nu yeniden aktif ediyor! Memur Sen ve KESK’de dahil edildi!

Ayrıca, daha önce başka suçlardan sabıkası olan sanık hakkındaki cezayı yetersiz bulduklarını belirten ÇAKMAK, ancak hemşirelik mesleğine yapılan bu hakaretin cezasız kalmamasının sevindirici olduğunu vurguladı. Sağlık çalışanlarına şiddet olaylarına karşı da benzer cezalandırma süreçlerinin hızlı ve etkin bir şekilde uygulanmasını umut ettiklerini belirtti.

belge1-2