Başkanlık koltuğunda oturan Sırrı Süreyya Önder'in izlediği oturumda konuşan Karaoba, hemşirelerin düşük ücret aldığını, aylıkların artırılması gerektiğini ve özlük haklarında iyileştirmelere gidilmesi gerektiğini vurguladı.

Karaoba'nın ifadeleri şu şekilde:

“Çok zorlu ekonomik süreçlerden geçtiğimiz bugünlerde hemşirelerimizin almış olduğu ücretler son derece yetersiz kalmıştır. Emekliliğe yansımayan ek ödeme, sabit ek ödeme, teşvik gibi uygulamalar hemşirelerimizin çalışma barışını bozmuş, sağlık emekçilerimizi mağdur etmiştir. Sağlık sistemimizin en önemli yapı taşlarından biri olan hemşirelerimize verdiğiniz atama sözlerini tutun. Yirmi dört saat kesintisiz çalışmayı ve hemşirelerimize karşı uygulanan şiddeti engelleyen genelgeleri bir an önce yayımlayın. Özlük haklarını, vaat edilen iyileştirmeleri ve hemşirelerimizin hak ettiği düzenlemeleri bir an önce gerçekleştirin. Unutmayın, sağlıktan büyük zenginlik yoktur ve bu zenginliği bizlere sağlayan emekçilerimize sahip çıkmamız gerekmektedir. Tüm sağlıkçılar hakkını alacak, hemşirelerimiz hakkını alacak.”

Emeklilere Büyük Müjde: Ücretsiz Fizik Tedavi ve Kaplıca Hizmetleri Geliyor Emeklilere Büyük Müjde: Ücretsiz Fizik Tedavi ve Kaplıca Hizmetleri Geliyor