A.K. ve A.S. adlı hemşireler, özel muayenehanenin soyunma odasına gitmek üzereyken yaşanan bu iğrenç olaya maruz kaldılar. Doktorları H.M.A., kapı deliğinden hemşireleri izlemeye başladı ve bu sırada hemşirelerle göz göze geldi. Şok edici anlar, genç kadın hemşirelerin "Hocam siz napıyorsunuz!" tepkisiyle son buldu.

Olayın ardından hemşireler, doktorları hakkında şikayette bulundular. Polis tarafından alınan ifadelerde, hemşire A.K., iş yerindeki olayı şu şekilde anlattı: "İş yerimizde dinlenmek ve üzerimizi değiştirmek için ayrı bir oda bulunuyor. Bir gün bu odada giyinirken kapının altında bir gölge gördük ve neye uğradığımızı şaşırdık."

Yetkililer, hemşirelerin güvenliği ve psikolojik rahatlıklarını sağlamak adına doktor H.M.A. hakkında 15 gün süreli uzaklaştırma kararı aldılar.

"KAPININ ÖNÜNDE GÖLGE FARK ETTİK"

Kapıyı açıp baktığımda kimseyi göremedim. Bu olayı arkadaşım A.S.'ye de anlattım. Kapıyı kapatıp odada beklediğimizde kapının önünde birisi durduğunda gölge oluştuğunu fark ettik.

"KALÇAMA BAKTIĞINI SÖYLEDİ"

Bu doktor, merdiven çıkarken de bizim önden yürümemizi isterdi. Biz kadınlara saygısından dolayı bunu yaptığını sanıyorduk.

Ama arkadaşım kalçama baktığını söyledi. Sürekli kalçama bakıp beni röntgenleyen doktordan şikayetçiyim."

Kapının anahtar deliğinden baktığında doktor ile göz göze geldiklerini belirten A.S. ise olayı şöyle özetledi: İş yerine kamera taktırmasını istedik.

Ama alt katta çalışan karısını mazeret gösterip taktırmadı. Bir gün kapının altında bir karartı gördüm.

Delikten bakınca doktorla göz göze geldim. Üzerimi değiştirince yine kapıdan baktım.

"YİNE GÖZ GÖZE GELDİK"

Doktorun eğilmiş vaziyette fakat kapıdan uzak bir yerde durduğunu gördüm. Son kez baktığımda yine göz göze geldik.

"HOCAM SİZ NAPIYORSUNUZ"

Dayanamadım. Kapıyı açıp 'Hocam siz napıyorsunuz' diye bağırdım. Bana böyle bir şeyin yaşanmadığını söyledi.

Bizi gözetleyerek röntgencilik yapan doktordan şikayetçiyim…

Sabah