Babası ve kız kardeşlerinin uyumaya gitmesinin ardından, Zülküf Böçkün ile eşi Kadriye Böçkün arasında yatak odasında bir tartışma başladı. Tartışmanın ortasına, çiftin evde bulunan tek kızları Asude Helen de dahil oldu. Tartışma sırasında, Zülküf Böçkün mutfaktan aldığı bir ekmek bıçağıyla eşi ve kızına saldırdı.

Anne ile kızının yardım çığlıkları üzerine, Zülküf Böçkün’ün kız kardeşleri odaya koştu. Ancak Böçkün, bıçağı alarak tekrar döndü ve saldırısına devam etti. Kadriye Böçkün 24 bıçak darbesiyle, kızları Asude Helen Böçkün ise 14 bıçak darbesiyle hayatını kaybetti.

Olayın ardından, komşuların ihbarı üzerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Ancak maalesef, müdahaleye rağmen Kadriye ve Asude Helen Böçkün hayatını kaybetti. Zülküf Böçkün ise olay yerinden kaçmayı başardı.

ANNE VE KIZI TOPRAĞA VERİLDİ

Ak Parti’den Sağlık Personeli Özlük Haklarıyla İlgili Kanun Hazırlığı Ak Parti’den Sağlık Personeli Özlük Haklarıyla İlgili Kanun Hazırlığı

Erzurum Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Zülküf Böçkün’ü kullandığı 25 ACH 134 plakalı otomobille 52 kilometre uzaklıktaki Çat ilçesi girişinde yakalayıp, gözaltına aldı.

Kadriye Böçkün ve kızı Asude Helen’in cenazeleri ise otopsi işlemlerinin ardından Palandöken ilçesinde toprağa verildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sekv edilen Zülküf Böçkün ise çıkarıldığı Sulh Ceza Mahkemesi'nce tutuklandı.

İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Kendisine engel olmaya çalışan yakınlarının da yaralanmasına neden olan Zülküf Böçkün'ün mahkemede verdiği ifadesi ortaya çıktı.

Böçkün, "Keşke bunlar olmasaydı. Pişmanım. Hastayım ve bir aydır ilaçlarımı kullanmıyorum. Eşimle zaman zaman ailevi konular nedeniyle tartışırdık. 14 Mart gece yarısı eşimin cep telefonuna gelen aramaya sinirlendim. Bu saatte kim arıyor diye tartıştık ve kendisine 'O kişiyi ben arayacağım' dedim, bunu kabul etmeyince öfkelendim ve mutfaktan aldığım bıçakla üzerine saldırdım. Kızım araya girip annesini savununca ona da vurdum" dediği öğrenildi.