Genç Başhekim Dr. Serkan Kaydan Hayatını Kaybetti! Genç Başhekim Dr. Serkan Kaydan Hayatını Kaybetti!

Olayın gerçekleştiği Mahmut Sami Ramazanoğlu Mahallesi'nde yaşanan bu korkunç olay sonrasında cinayet zanlısı koca, olayı polise bildirdi ve tutuklandı. Ancak katil kocanın daha önce evden uzaklaştırma cezası aldığı ve cezanın sona ermesinin ardından eve geri döndüğü ortaya çıktı.

Savcılık tarafından hazırlanan iddianameye göre, olay eşinin alkol almak için tekrar dışarı çıkmasını istemesi üzerine bir tartışma ile başladı. Kocanın, eşinin başında soda şişesini kırarak ardından bıçakladığı ve kendisini kontrol edemediğini iddia ettiği belirtiliyor. İddianame, katilin tahrik altında olmadan suçu işlediğini ifade ediyor ve ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talebini içeriyor.

Katil koca suçlamaları kabul etmedi

Mahkemede hazır bulunan sanık Murat Tortop ise suçlamaları kabul etmeyerek, eşi Hülya Tortop'un alkol ve uyuşturucu kullandığı, kendisine sadık olmadığı ve anne olarak yükümlülüklerini yerine getirmediği yönündeki ifadesini tekrarladı.

Sanığın tutukluk halinin devamına karar verildi

Mahkeme heyeti, uyuşturucu ve alkol kullandığı ileri sürülen Hülya hemşirenin, bu durumun açığa çıkması gayesiyle olay tarihinden önce işe geç gelme veya benzeri sebeplerle hakkında bir disiplin soruşturması geçirip geçirmediğine ilişkin Denizli Devlet Hastanesi'ne yazı yazılmasına, ayrıca sanığın tutukluk halinin devamına karar verdi. Duruşma 23 Kasım tarihine ertelendi.