Mahkeme salonunda şaşkına dönen anlardan biri, zanlının oğlu C.B.'nin babasının asıl mağdur olduğunu ve şikayetçi olmadığını açıklaması oldu. İşte, bu şaşırtıcı olayın detayları...

11 Aralık 2022 tarihinde saat 04.30 sıralarında Sekibağ Mahallesi'nde dehşete düşüren bir olay yaşandı. Ev içerisinde çıkan tartışma sonucunda Mustafa B., hemşire eşi Selver B.'yi başından tüfekle vurarak öldürdü. Olayın ardından gözaltına alınan ve tutuklanan Mustafa B., 'kadına, eşe karşı kasten öldürme' suçlamasıyla ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası talebiyle yargılanacak.

Mustafa B.'nin, Isparta 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına başlandı. Duruşma başlamadan önce mahkeme başkanı, sanık ile maktulün oğlu C.B.'ye, "Sanıktan şikayetçiysen seni müşteki olarak kabul edeceğim. Şikayetçi değilsen tanık olarak dinleyeceğiz. Kararını ver" söyledi. C.B. de "Bu olayda asıl mağdur babamdır. O yüzden şikayetçi değilim" cevabını verdi. Bunun üzerine mahkeme başkanı, tanıklık yapması için C.B.'nin salon dışında beklemesini istedi.

AVUKAT BULMASI İÇİN SÜRE VERİLDİ

İşitme sorunu olan ve duruşma salonunda söylenenleri güçlükle duyan sanık Mustafa B., savunmasını avukat aracılığıyla yapmak istediğini, bu nedenle süre verilmesi talebinde bulundu. Mahkeme heyeti, talebi kabul edip, duruşmanın ertelenmesine hükmetti.