. Eskişehir'de yaşayan Çetinkaya, 2019 yılında sağlık meslek lisesinden mezun olduktan sonra Osmangazi Üniversitesi'nde işe alındı ve yaklaşık üç yıldır bu üniversitede görev yapmaktadır. Ancak işten çıktıktan sonra kalan vakitlerini ders çalışmaya adamış ve sonunda istediği başarıyı elde etmiştir.

Semanur Çetinkaya'nın bu büyük başarısı hem Eskişehir'in hem de Osmangazi Üniversitesi'nin gurur kaynağı olmuştur.

“İş çıkışlarından itibaren gece yarılarına kadar ders çalıştım”

Geçtiğimiz sene Ankara’da fizik tedavi bölümünü kazandığını, ancak daha da hırs yaparak bu başarıyı elde ettiğini belirten Semanur Çetinkaya, “Ben 2019’da sağlık meslek lisesinden mezun oldum ve o sene kadro alımında kurayla çıktım, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde işe başladım. Yaklaşık olarak 3 yıl 2 aydır burada çalışıyorum. Geçen sene Ankara’da fizik tedavi bölümünü kazanmıştım. Ancak bu sene daha fazla hırs yaptım. Zaten hayalimde doktor olmak vardı. Burada 08.00-16.00 saatlerinde çalışıyorum. İş çıkışlarından itibaren gece yarılarına kadar ders çalıştım. O şekilde tıp fakültesini kazandım. Her gün düzenli çalışmaya dikkat ettim. Sadece matematikten özel ders almıştım. O da kısa bir süreliğine oldu. Bunun dışında kendim üstüne ekleyerek ilerledim. Kırıkkale Tıp Fakültesini kazandım” dedi.

“Çocuk doktoru olmak istiyorum”

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nden ayrılacağı için üzgün olduğunu dile getiren Çetinkaya, “Burada çalışan doktor ve hemşirelerimizin bana çok yardımı oldu. Onlara teşekkür ediyorum. Hastanemiz için de başhekime, başhekim yardımcılarına ve diğer personel arkadaşlara ayrıca teşekkür ediyorum. Bunu duyan herkes şaşırdı. ‘Nasıl kazandın’ gibi tepkiler aldım. Güzel bir duygu, şu an mutluyum. Ben hastanede çocuk servisinde çalışmaktayım. Zaten çocuk doktorlarına özeniyordum. Bu yüzden çocuk doktoru olmak istiyorum” şeklinde konuştu.