28 Temmuz'da hastanenin kan alma odası önünde sıra bekleyen engelli kadın hasta, kendi numarasının çağrılması üzerine odada bulunan sorumlu erkek hemşire ile tartıştı. Hemşire, sıranın kendisinde olmadığını iddia ederek kadına dışarı çıkmasını söyledi. Ancak hasta, numaranın kendisine ait olduğunu savunmasıyla birlikte ikili arasında sözlü bir tartışma yaşandı.

Ne yazık ki, bu tartışma daha da büyüyerek fiziksel şiddete dönüştü ve kadın hastaya hemşire tarafından sandalye fırlatıldı ve tokatlandı. Yaşanan bu olayın ardından adli işlemler başlatıldı ve hemşire cezaevine gönderildi.

Sandalye fırlatıp tokatladı

Y.D'nin hemşireye kendisinin engelli olduğunu söyleyip protez bacağını göstermesi üzerine hemşire, oturduğu sandalyeyi engelli hastaya fırlattı. Sandalyenin isabet etmesi sonrası Y.D., aldığı darbeyle yere düştü. Yaşananlar bununla kalmayıp hemşire, daha sonra hastaya iki de tokat attı.

Aldığı darbeler sonrası yaralanan Y.D., hemşireden şikayetçi oldu.

Tutuklanması ilkken reddedildi

İlk olarak ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürülen hemşire A.K.E., Küçükçekmece Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne tutuklama talebi ile sevk edildi. Mahkeme, burada A.K.E'nin tutuklama talebinin reddine karar verdi.

Cezaevine gönderildi

Daha sonra karara Cumhuriyet Başsavcılığınca itiraz edildi.

İtiraz üzerine Küçükçekmece 3. Sulh Ceza Hakimliği Şüpheli hakkında yakalama kararı düzenledi.

Karar sonrası hemşire A.K.E., bugün yakalanarak Küçükçekmece Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi ve tutuklanmasına karar verildi. Tutuklanan A.K.E., aynı gün içinde cezaevine gönderildi.