Olay, Hakan Yıldırım'ın diş muayenesi için gittiği klinikte yaşandı. Üniversitede öğretim görevlisi olarak tanıtan Cemal Şenaslan, muayene sonucunda Hakan Yıldırım'a dört dişinin çekilmesi gerektiğini söyledi. Ancak, Hakan Yıldırım'ın itirazı üzerine Şenaslan'ın tepkisi sert oldu. "Sen bana işimi mi öğreteceksin?" diyerek sinirlenen Cemal Şenaslan, anestezi yaparak dişleri çekti.

Olayın ortaya çıkmasının ardından Hakan Yıldırım, başka bir diş kliniğine gitti. Ancak, reçetede kaşe bulunmaması ve doktor İbrahim Levent Ç.'nin açıklamasıyla gerçek ortaya çıktı. Ç.'nin ifadesine göre, Cemal Şenaslan aslında temizlikçisiydi ve diş hekimliği yapma yetkisi bulunmuyordu.

Prof. Dr. Necmettin Çıkılı Hayatını Kaybetti! Prof. Dr. Necmettin Çıkılı Hayatını Kaybetti!

Yaşanan bu skandalın ardından Hakan Yıldırım, durumu mahkemeye taşıdı. Cemal Şenaslan, diplomasız olarak diş hekimliği yaptığı suçlamasıyla 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Hakan Yıldırım'ın avukatı Oğuzhan Er, müvekkilinin durumunu "Cemal Şenaslan hakkında, diplomasız olarak diş hekimliği mesleğini icra ettiği gerekçesiyle 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmıştır" şeklinde açıkladı.

Editör: Serap