Çıkan kavga sonrasında açılan soruşturmanın ardından GSS İl Temsilcisi ve Erzincan Araştırma Hastanesi temsilcisine 3 yıl kademe ilerlemesinin durdurulması cezası verilirken, Erzincan Refahiye İlçe Temsilcilerine ise 1/8 oranında maaştan kesme cezası verildiği öğrenildi.

SENDİKAMSI YAPIYA ÇALIŞANLAR DİKKAT ETSİN

Hastanede yaşanan kavga, hakaret ve tehditlerin ardından çıkan cezalarla ilgili bir değerlendirmede bulunan Sağlık Sen Erzincan Şube Başkanı İbrahim İçoğlu, kime hizmet ettiği belirsiz, aidat toplamaktan, kargaşa çıkarmaktan, çalışanları ayrıştırmaktan, çalışanların duygularıyla oynamaktan başka bir bildiği olmayan bu sendikamsı yapıya hasbel kader üye olan kardeşlerimizin çok dikkatli olmaları gerekiyor ifadesini kullandı.

KIRPILMIŞ VİDEO VE FOTOĞRAFLARLA SOSYAL MEDYADAN MAĞDUR ALGISI YARATTILAR

İçioğlu, sosyal medya hesabından yaptığı değerlendirmede, Refahiye İlçe Devlet Hastanesinde yapılan provokasyon, idarecilere, Sağlık Sen temsilcilerine ve hastane personeline yapılan çeşitli hakarete tehdit ve saldırının cezasız kalmadığını, kırpılmış video ve fotoğraflar ya sosyal medya üzerinden mağdur algısı oluşturmaya çalıştıklarını belirtti. 

3 YIL KADEME İLERLEME DURDURULMASI VE 1/8 ORANINDA MAAŞ KESME CEZASI

İçoğlu açıklamasında, bu sendikamsı yapının İl Temsilcisi ve Araştırma Hastanesi temsilcisine yetkili merciler tarafından açılan soruşturma sonucunda 3 yıl kademe ilerlemesinin durdurulması cezasının verildiğini, Refahiye temsilcisine ise 1/8 oranında maaş kesme cezası verildiğini belirtti.

BİR SONRAKİ CEZA MEMURİYETTEN ATILMA OLACAK

Verilen cezaları yorumlayan Sağlık Sen Erzincan Şube Başkanı İçoğlu, soruşturma sonucunda çıkan cezalar sonrasında eğer 10 yıl içerisinde tekrar bu ve buna benzer bir soruşturma geçirmeleri halinde bir sonraki cezanın memuriyetten atılma olacağını hatırlattı.

İçoğlu, hastanede çıkan kavganın ardından soruşturmanın tamamlanmasıyla beraber Erzincan Valisi, Emniyet Müdürü ve Sağlık Müdürüne sağlık çalışanları adına teşekkür etti.

GSS  Sendikası iş bırakma eylemine katılan sendikaları hedef almıştı

Öte yandan 1-2 Ağustos tarihlerinde iş bırakma eylemine hazırlanan ve kısa adı SABİM olan platforma yönelik yaptığı GSS sendikası tarafından yapılan açıklamalara sağlık çalışanları tepki göstermiş, SABİM platformunu hedef alarak platformda yer alan bazı sendika yöneticileri ve üyelerinin çeşitli terör örgütleriyle bağlantısı olduğunu iddiaları sağlık camiasında büyük tepkiyle karşılanmıştı.