Sivas Ekspres tarafından aktarılan habere göre, Pazartesi günü Numune Hastanesi'nde iki idari personel arasında başlayan tartışma, sonradan şiddetli bir kavgaya dönüşmüş.

Hastane içerisinde yaşanan olayda, iddialara göre iki idari personel arasındaki tartışma kısa sürede şiddetlenmiş, bir personel diğerinin burnunu kırmış ve hastane içinde bıçakla kovalamış.

Hastaya Cinsel İstismarda Bulunan Hemşireden İğrenç Savunma! Hastaya Cinsel İstismarda Bulunan Hemşireden İğrenç Savunma!

Sivas Numune Hastanesi'nde yaşanan idari eksiklikler, personel arasında kavga ve şiddet olaylarına yol açıyor. Son olarak Salı günü, hastaların yanında gerçekleşen iki personel arasındaki kavga, hastanedeki yönetimsel boşluğun vahim sonuçlarını bir kez daha ortaya koydu.

Hastane içinde yaşanan bu son olaylar, iddialara göre, yeni olarak atanan Hastane Uzmanı Dr. Mehmet Fidan'ın disiplini sağlayamaması ve yönetimsel eksikliklerin personel arasındaki gerginliği artırdığı öne sürülüyor. Kısa bir süre önce atanmasına rağmen, Dr. Fidan'ın yönetimindeki hastanede yaşanan bu şiddet olaylarının sorumluluğu soru işaretleriyle çevrili.

Sivas Numune Hastanesi yönetiminden konuyla ilgili herhangi bir resmi açıklama yapılmazken, yaşanan olayların doğruluğu ve ciddiyeti yerel bir gazete tarafından doğrulandı. Hastane, Sivas'taki sağlık hizmetlerinin önemli bir parçası olup, yaşanan olaylar hastane personeli ve hastalar arasında güvende hissetme duygusunu sarsmış durumda.