DÜMEN, hastane içerisindeki yemek dağıtımının kaçta başladığına dair bilginin olup olmadığını sorgulayarak, liyakatli yöneticilerin hastane yemekhanesinde yemek dağıtımında bulunmasını istedi.

Doktor Rümeysa Keleş'in Ölümüne Dair Gelişmeler! Doktor Rümeysa Keleş'in Ölümüne Dair Gelişmeler!

Amasya Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Şemsettin DÜMEN sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda hastanedeki sorunlara değindi, başıboşluk ve gayri ciddiliğin başını almış olduğunu ve yöneticilerin 2 yılda bir sözleşme yenilemekten başka bir şey düşünmediğini ifade etti.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, DÜMEN, Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki yemek dağıtımının saatine dair haberleri olan yetkilileri beklediğini belirtti. Sağlık çalışanlarının uzun kuyruklarında yemek yemeyi beklerken sıcaklıktan bitkin düşmediklerini ifade eden DÜMEN, yemeğin kalitesini bir yana bırakarak uzun kuyrukların hastane personelini nasıl zorladığına dikkat çekti. Ayrıca, nöbet tutan sağlık çalışanlarına neden uygun bir kahvaltı verilmediğini sorguladı.

DÜMEN ayrıca hastanede 200'den fazla temizlik personeli olduğunu ancak sadece 90 kişinin aktif olarak temizlik yaparken geri kalanların neden işe gelmediğini veya masa başında mı çalıştığını sordu. Haftalık temizlik işlerinin düzenli yapılmadığını ve bu konuda başıboşluk ve ciddiyetsizliğin arttığını dile getirdi.

Liyakatli yöneticilerin sadece sözleşme yenilemekle yetindiğini belirten DÜMEN, bir gün hastane yemekhanesinde yemek dağıtımı sırasında yöneticileri görmek istediklerini vurguladı. Açıklamasında, sağlık çalışanlarının ve hastaların daha iyi koşullarda hizmet alabilmesi için gereken düzenlemelerin yapılması gerektiğini ifade etti.