Hastane yönetimi, Tıbbi Sekreterlerin mesai takibi için sabah ve akşam olmak üzere her gün yaklaşık 20-25 dakika sıra beklemelerini gerektiriyor. Bu beklemeler, sabah iş başlangıcında gecikmelere, akşam ise kurumdan geç ayrılmalarına yol açtı.

Mesai takibi uygulamasının bu şekli, personel arasında tartışmalara ve memnuniyetsizliğe sebep olmuş durumda. İmza prosedürünün zaman kaybına yol açması nedeniyle, hastane içinde verimlilik kaybı yaşandığı iddia ediliyor.

Başhekim Tör'den Gurur Verici Açıklama: Türkiye'nin En Büyük Yoğun Bakımı Bizde! Başhekim Tör'den Gurur Verici Açıklama: Türkiye'nin En Büyük Yoğun Bakımı Bizde!

Hastane yönetiminin bu uygulamadaki amacı net olmasa da, personel arasında nasıl bir çözüm bulunacağına dair birçok görüş ve öneri dile getiriliyor.

Tıbbi sekreterler mağdur ediliyor

Personellerin büyük çoğunluğu toplu taşıma araçlarını kullandıklarından, toplu taşıma araçlarının kurumdan kalkış saatlerini kaçırmaları nedeniyle saatlerce toplu taşıma aracı beklemek zorunda kaldıkları, mağduriyet yaşadıkları alınan bilgiler arasında.

Hastanede çifte standart uygulanıyor

Ayrıca tüm hastane personelinin imza ile mesai takibi yapılmadığından, personeller hastanede çifte standart uygulandığını düşündüklerini ve moral ve motivasyonlarının bozulduğunu, aidiyet duygularının zedelendiği belirtildi.

Çalışanlar hastane yönetiminden "ülke çapında gerçekleştirilen durumlarda uygulama birliğine uygun davranılmasını, hakkaniyetli olmalarını ve bir an önce bu uygulamaya son verilmesini" talep ediyorlar.