Korkunç olay, Bakırköy'deki özel bir hastane şubesinde gece saatlerinde ortaya çıktı. Hastanenin ana elektrik trafosundan yükselen dumanlar, hemen ardından patlamaların başlaması, hastane personeli ve hastalar arasında büyük bir paniğe neden oldu. Bu patlamalar sonucunda bazı sistemlerin zarar görmesi, hastane genelinde elektrik kesintisine yol açtı.

Hastanenin özel şubesinde yatılı olarak tedavi gören hastaların güvenliği için acil önlemler alındı. Ancak sorunun kısa sürede çözülemeyeceği anlaşılınca hastalar için tahliye kararı alındı. Hastalar, ambulanslarla hızlı bir şekilde özel hastanenin yakın şubelerine sevk edildi.

Yaşanan bu kritik olayın ardından, hastanenin teknik ekipleri ve yangın söndürme uzmanları, elektrik trafosundaki hasarı değerlendirmeye aldılar. Ayrıca, sorunun kaynağını tespit etmek ve benzer olayların tekrar yaşanmaması için önleyici adımlar atmak amacıyla ayrıntılı bir inceleme başlatıldı. Olayın neyin sonucu meydana geldiğini ve hangi güvenlik tedbirlerinin ihlal edildiğini belirlemek için soruşturma sürüyor.

CAN PAZARI YAŞANDI…

Hastane yönetimi ve çalışanları tarafından adeta can pazarının yaşandığı yangının başlangıcının ise hastanenin elektrik sistemine giren kediden kaynaklandığı belirlendi.

Kedinin telef olduğu ve can kaybının yaşanmadığı özel hastanede dün bütün randevular iptal edildi. Randevusu için hastaneye gelen vatandaşlar geri dönerken, yeni hastalar için de randevu verilemedi. Yalnızca kalp krizi gibi acil vakalara müdahale edilebileceği öğrenilirken tam anlamıyla hizmetin 3 gün sonra başlayacağı iddia edildi.

Sabah