Leblebi TV'de yer alan habere göre, akşam saatlerinde halsizlik şikayetiyle hastaneye başvuran Elif B., iddiaya göre güvenlik görevlileri tarafından darp edildi. Bu olayın ardından hastanenin acil servisinde güvenlik görevlileri ile hastalar arasında yaşanan gerginlik ve şiddet durumu daha fazla dikkat çekmeye başladı.

Bu gelişmeler üzerine hastane yönetimi ve ilgili yetkililer olayı araştırmaya başladı. Şiddet iddialarının gerçeklik payı taşıyıp taşımadığı hala netlik kazanmış değil. Ancak, bu tür olaylar kamu sağlığı ve hastaların güvenliği açısından son derece ciddi bir sorun teşkil etmektedir.

Genç Başhekim Dr. Serkan Kaydan Hayatını Kaybetti! Genç Başhekim Dr. Serkan Kaydan Hayatını Kaybetti!

Hastane Acil Servisinde Yaşanan Şiddet Olayı Görüntülendi

Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin acil servisinde, bir güvenlik görevlisinin hastaya uyguladığı iddia edilen şiddet olayı, bir hastanın cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

Elif B., şiddet olayının başladığını gözlemlediğinde, cep telefonu kamerasını devreye sokarak görüntü almaya başladı. Ancak, bu durumu fark eden bir güvenlik görevlisi, Elif B.'nin telefonunu almaya çalıştı. Telefonu alamayan güvenlik görevlisi, kanser hastası olan Elif B.'ye yönelik saldırgan bir tavır sergiledi. Elif B., kendisine şiddet uygulayan güvenlik görevlisine kanser hastası olduğunu anlatmasına rağmen şiddetin durmadığını dile getirdi. Bu saldırı sonucunda Elif B., göğsüne ve vücudunun çeşitli bölgelerine yumruk darbeleri aldı.

Olaya tanıklık eden Elif B.'nin eski eşi, şiddeti engellemeye çalışırken kendisi de şiddete maruz kaldı. Olayın detayları ve şiddetin nedeni henüz netlik kazanmış değil.

DARP SONRASI BAYGINLIK GEÇİRDİ

Kendisine uygulanan şiddetin ardından baygınlık geçiren Elif B.’yi yerden jandarma ekipleri kaldırırken, gözlerini acil serviste açan Elif B., tedavi sonrası Çarşı Karakoluna giderek kendisini ve yakınını darp eden güvenlik görevlilerinden şikayetçi oldu.

VATADANŞLAR OLAYA ŞAHİT OLDU

Olaya şahit olan vatandaşlar, Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki çalışanların ve güvenlik görevlilerinin kırıcı, vatandaşa suçlu gibi kabadayı tavırlarla davranmaları vatandaşın tepkisini çekti.

Bir hastanede çalışan güvenlik görevlilerinin nazik olması gerekirken özel harekât polisi ya da o hal durumundaymış gibi sert kırıcı aşağılayıcı olmasını yadırgayan vatandaşlar, güvenlik görevlilerinin şiddetle yaklaşmasını tepkiyle karşıladı.

Güvenlik görevlilerinin psikolojik rapor alması gerektiğini aktaran vatandaşlar, Çorum’da polislerin vatandaşlara sevgiyle yaklaşmasına rağmen güvenlik görevlilerinin bu cesareti nereden aldığını sordu.