İyi Parti Sinop İl Başkanı Yılmaz Şanlan tarafından ortaya atılan iddialara göre Devlet Hastanesi Müdürünün siyasi propaganda yaptığını ileri sürerek İlçe Kaymakamı ve İl Valisi‘ne seslendi.

İyi Parti İl Başkanı iddialarla ilgili şunları kaydetti:

İl Başkanı Yılmaz Şanlan, sosyal medya hesabında; “Bu arkadaş ile ilgili uzun cümleler kurmayacağım. Buradan Gerze İlçemizin, Kaymakamına, İlimizin Valisine sesleniyorum.

Gerze Devlet Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdürü Barbaros Mehmet Şengün efendinin aleni olarak sosyal medya hesaplarından siyasi propaganda yapması, siyasi parti temsilcisi gibi davranması devlet memuru kanununa göre suçtur. Daha önce görev yaptığı Durağan Devlet Hastanesinde bir doktor hanımefendiye psikolojik, fiziki şiddet uygulamaya kalktığını da biliyoruz. Beceriksizlikleri ile Durağanlı hemşerilerimiz çok büyük mağduriyetler yaşamıştı.

Her yönüyle suç işleyen, kendini bilmez ve makamının sorumluluklarını ihlal eden, yasal prosedürü çiğneyen bu şahsa hukukun ve yasaların emrettiği yaptırımı derhal uygulamalarını bekliyoruz.” Dedi.

Öye yandan Barbaros Mehmet Şengün, Durağan Devlet Hastanesinde bir sağlık çalışanına uyguladığı mobbing iddiası ile gündeme gelmiş ve kamuoyu tarafından linç edilmiş ancak, AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, ödül olarak Gerze'ye atamasının yapılmasını sağlamıştı.