İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Gasp Büro Amirliği ekiplerince yakalanan S.G. (51), emniyetteki işlemleri tamamladıktan sonra adliyeye sevk edildi. Şüpheli, ifadesinde ilginç bir hikaye anlattı. S.G., 9 ay kadar önce hamile kaldığını ve o dönemde düşük yaptığını söyledi. Bu durumu erkek arkadaşından gizleyen S.G., onu evliliğe ikna etmek amacıyla bebeği kaçırdığını belirtti.

Hutbede Doktorları Öldürmez Misin Sen? Dövmez Misin? Diyen İmama Hapis Cezası! Hutbede Doktorları Öldürmez Misin Sen? Dövmez Misin? Diyen İmama Hapis Cezası!

S.G., bebeği kaçırmadan önce hastaneye birkaç kez gittiğini, kendisini sağlık görevlisi olarak tanıtarak Suriyeli bir ailenin güvenini kazandığını da ifadesinde anlattı.

Mahkeme tarafından yapılan değerlendirmenin ardından şüpheli, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Ne olmuştu?

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ahmet Ersan Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde Suriyeli ailenin 4 gün önce doğan bebeği, kendisini sağlık görevlisi olarak tanıtan ve bebeği teste götüreceğini söyleyen kadın tarafından dün kaçırılmıştı.

Durumu fark eden ailenin ihbarıyla harekete geçen polis, şüphelinin hastaneden taksiyle uzaklaştığını, Tarihi Kemaraltı Çarşısı'nda kıyafetlerini değiştirdiğini ve erkek arkadaşının Karabağlar'daki evine gittiğini belirlemişti. Şüpheli, düzenlenen operasyonla dün gözaltına alınmış, bebek ailesine teslim edilmişti.