Öden, KBB uzmanlarını "estetik dışında kimseye bakmamakla" suçladı ve hastanede bir yıl boyunca ne ameliyat yaptıklarını sorguladı.

Başhekim Öden, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Bu arkadaşlar bir yıl boyunca ne ameliyat yapmışlar? Gelin hep birlikte bakalım. Estetik ameliyat dışında kimseye bakmıyorlar. Silvan’dan gelen gariban insanın ne suçu var. Bir yıldır kulak akıntısı çeken insanı muayene bile etmiyorlar. Çünkü parası yok."

Hastanedeki KBB uzmanlarının, idarenin mobing uyguladığını ve sözleşmelerine aykırı olarak ilçelerde görevlendirildiklerini savunduğu önceki açıklamaları hatırlatalım.

‘1 YILDIR KULAK AMELİYATI BEKLEYENLER VAR’

Başhekim, Müdür ve Müdür Yardımcısı Zamlı Ek Ödemeleri! Başhekim, Müdür ve Müdür Yardımcısı Zamlı Ek Ödemeleri!

Hastanedeki KBB uzmanlarının “burun estetiği dışında” ameliyat yapmadığını iddia eden Öden, şunları söyledi: “Kulak ameliyatı için bir yıldır bekleyen insanlar var. Burun estetiği dışında bir şey yapmıyorlar. Vatandaş aylardır polikliniklerde randevu bulamıyor. Uzun süredir bekleyen vatandaşlarımız vardı. Bu nedenle ameliyatları bir hafta erteledik. Kaldı ki bu ameliyatlar çok acil ameliyatlar değil. Acil ameliyatlar zaten yapılıyor. Bu arkadaşların fazla ses çıkarmasının nedeni birçoğu estetik için peşin para aldı. Şimdi bu ameliyatları yapamazlarsa hastalarla karşı karşıya gelecekler. Çünkü para veren adam sorgular. Bunların derdi para aldıkları kişi ile sorun yaşamamak.”

‘KULAĞI AKAN İNSAN RANDEVU ALAMIYOR’

Geçmiş aylarda diğer bölümlerde de ameliyat iptaline gittiklerini kaydeden Öden, şunları ifade etti: “Kimse KBB’çiler gibi ses çıkarmadı. Estetik adı altında vatandaşlardan para alıyorlar. Bu durumu defalarca polise bildirdik. Kaç defa operasyon yaptılar. Ama o kadar profesyoneller ki yakalanmıyorlar. Bazıları parayı sekretere veriyorlar. Parasız hiçbir işlem yapmıyorlar. İki yıldır kulağı akan insana randevu vermiyorlar. Şuan iki ameliyathaneden biri tadilatta. Öncelikli olmayan ameliyatları bir hafta erteledik. Ama bunların derdi başka.”

Kaynak: Amida haber