Operasyon neticesinde, bir hastane bahçesinde bulunan bir araçta yapılan aramada toplamda 9 kilo 500 gram metamfetamin maddesi ele geçirildi. Metamfetamin, yaygın olarak bilinen bir uyarıcı madde türüdür. Olayla ilgili olarak, uyuşturucu ticareti yapmak veya sağlamak suçlamasıyla 1 şüpheli gözaltına alındı.

Doktor, Narkoz Altındaki Hastayı Taciz Etti İddiası! Doktor, Narkoz Altındaki Hastayı Taciz Etti İddiası!

Bu operasyon, aynı zamanda Diyarbakır'da ağustos ayı boyunca gerçekleştirilen 90 farklı operasyonun bir parçasıydı. Bu operasyonlar sonucunda 352 şüpheli yakalandı. İşlem yapılan şüpheliler arasında "uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapmak veya sağlamak" suçlamasıyla adli işlem gören 98 kişi bulunuyor. Bu şüphelilerden 79'u tutuklandı, 19'u ise serbest bırakıldı.

Operasyonlar sırasında büyük miktarda uyuşturucu madde ele geçirildi. Bu maddeler arasında 832 kilo 916 gram esrar ve türevleri, 3 bin 742 kök kenevir bitkisi, 20 kilo 839 gram metamfetamin maddesi, 26 gram kokain maddesi, 45 gram eroin maddesi, 587 sentetik ecza, 36 adet extacy, 720 gram sıvı uyuşturucu madde, 5 adet hassas terazi, 5 adet ruhsatsız tabanca ve 19 adet çeşitli çaplarda fişek bulunmaktadır.