İddialara göre, ameliyatın ertesi sabahı, doktor S.D. refakatçi yatağının açık olmasına sinirlenerek, "Bu yatak hala neden açık? Burası sizin eviniz değil. Yatak sabah 07.00'de toplanır, doktor ve hemşireler beklenir. Bu ne terbiyesizlik" şeklinde tepki gösterdi. Hakim A.K., hastasıyla ilgilendiği için yatağı toplama fırsatı bulamadığını belirtti ve bu davranışın terbiyesizlik olarak kabul edilemeyeceğini ifade etti. Ayrıca, odadaki asistan doktor U.K. tarafından da dışarı çıkması istendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: En Uygun Asgari Ücret Neyse Bunun Kararını Vereceğiz! Cumhurbaşkanı Erdoğan: En Uygun Asgari Ücret Neyse Bunun Kararını Vereceğiz!

Doktor S.D., hastaya tedaviyi anlatırken birden Hakim A.K.'ya dönerek, "Ben doktorum. Beni dinlerken ayağa kalkacaksın. Bu şekilde oturup beni dinleyerek terbiyesizlik yapmayın. Bu ne hadsizlik. Teşekkür edeceğinize bu şekilde davranıyorsunuz" dedi. Bunun üzerine Hakim A.K., "Ameliyat için teşekkür ederiz ama bu size hakaret etme hakkı vermiyor. Sizi şikayet edeceğim" diyerek tepki gösterdi.

Hakim A.K.'nın şikayeti üzerine, Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. İddianamede, doktor S.D.'nin onur, şeref ve saygınlığını zedeleyebilecek nitelikte hakaret suçu işlediği gerekçesiyle 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istendi.

HUZEYFE ATICI