Genel Kurul'da, sendikanın Yönetim, Denetim, Disiplin ve TÜRK-İŞ üst kurul delegeleri seçildi. Ayrıca, delegelerin oylarıyla sendikanın adı "Türkiye Sağlık ve Sosyal Hizmet İşçileri Sendikası" olarak düzenlendi.

Sağlık ve sosyal hizmet emekçilerinin hak mücadelesini ilerletmesi beklenen yönetim kadrosunu seçen delegeler, Sendikanın tüzüğü ve yönetmeliği hakkında görüşmelerde bulunarak kararlar aldılar. Delegeler aynı zamanda, sendikanın sağlık ve sosyal hizmet işçilerinin uluslararası düzeyde mücadele etmesi için UNI Global Union üyeliğini onayladılar.

21. OLAĞAN GENEL KURUL ANKARA'DA YAPILDI

21. Olağan Genel Kurul, 2 gün süren çalışmaların ardından birlik ve beraberlik mesajları ile sona erdi. Delegeler, sendikanın sağlık ve sosyal hizmet işçilerinin mücadelesinde önemli bir rol oynadığını ve sendikanın güçlü ve etkili bir şekilde faaliyetlerine devam edeceğine inandıklarını ifade ettiler.

HAKAN TOY YENİDEN GENEL BAŞKAN SEÇİLDİ

Genel Kurul'da yapılan seçim sonucunda, Türkiye Sağlık ve Sosyal Hizmet İşçileri Sendikası Genel Başkanlığı'na HAKAN TOY yeniden seçildi.

Ayrıca, Yönetim Kurulu'na şu isimler seçildi:

- Adem SARIÇOBAN (Genel Sekreter)

- Süleyman TURGUT (Yönetim Kurulu Üyesi)

- İrfan KALYONCU (Yönetim Kurulu Üyesi)

- Fırat BAYRAM (Yönetim Kurulu Üyesi)

Denetim Kurulu üyeleri ise şu isimlerden oluşuyor:

- Nedime Mutlu Yıldırım

- Meral Oğuz

- Asiye Durmuş

Disiplin Kurulu üyeleri ise şu şekildedir:

- Fırat Kaya

Tabip Odası Seçimlerinde Hekimler Bakan Koca ile mi Korkutuluyor! Tabip Odası Seçimlerinde Hekimler Bakan Koca ile mi Korkutuluyor!

- Ergün Deniz

- Savaş Erdoğan

- Kudret Ateş

- Bilal İlkyaz