Televizyonda Oryantal Oynayan Kalp Doktoruna İnceleme!

Seda Sayan'ın star tv'de canlı olarak hazırlayıp sunduğu "Sabahın Sultanı" programına katılarak oryantal oynaması sonucu sosyal medyada gündem olan Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Banu Küçükpolat'a Türk Tabipleri Birliği'nden inceleme talebi geldi.

Gündem 29.09.2021, 12:02 30.09.2021, 12:59 Zeynep Elmalı
Televizyonda Oryantal Oynayan Kalp Doktoruna İnceleme!

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Banu Küçükpolat, Sabahın Sultanı Seda Sayan programına çıkarak dans etmesiyle gündeme geldi.

Türk Tabipleri Birliği (TTB), Op. Dr. Küçükpolat hakkında inceleme talebinde bulundu.


Kalp ve Damar Cerrahi Uzmanı Seda Sayan'ın Programında oryantal şov yaptı - TIKLAYIN


TTB'DEN İNCELEME TALEBİ

TTB tarafından Tabip Odası Başkanlığına gönderilen yazıda şu ifadelere yer verildi:

"Sabahın Sultanı Seda Sayan" adlı televizyon programında konuk olan Op. Dr. Banu Küçükpolat'ın tıbbi deontoloji ve hekimlik meslek etiği kuralları ışığında disiplin işlemleri yönünden değerlendirilmesini ve sonucundan tarafımıza ve ilgililerine bilgi verilmesini bekleriz."

"SEBEP DOKTORUN DANS ETMESİ DEĞİL"

Sosyal medyada gündem olan bu iç yazışma ile ilgili Türk Tabipleri Birliği'nden edindiğimiz bilgiye göre, programın olduğu gün TTB'ye birtakım şikayetlerde bulunuldu. Alınan şikayetlerin sebebinin, hekimin dans etmesiyle ilgili olmadığı; programın Op. Dr. Banu Küçükpolat'ın reklamına dönüştürülmesi olduğu belirtildi.

Değerlendirmenin etik ilkeler kapsamında olduğu belirtilirken, yasak olmasına rağmen hekimin kendi reklamını yaptığı öne sürülerek Seda Sayan'ın, “Ben olsam bu doktora giderim, bence siz de gidin” gibi ifadelerinin şikayete konu olduğu bildirildi.

SÜREÇ NASIL İŞLİYOR?

Soruşturma açma yetkisi illerdeki tabip odalarındadır. Buralardaki soruşturmalar sonucunda ceza çıkarsa o dosya TTB Yüksek Onur Kuruluna gidiyor. Bu sırada hekim itiraz edebilir; ancak TTB'ye bazı hekimlerle ilgili şikayetler geldiği zaman TTB, tabip odasına 'Bu konuyu değerlendirin, biz bu konuda şikayet alıyoruz' şeklinde yazı yazabilir.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (6)
Lara Güzen 3 hafta önce
Tabipler odası saçmalamış. Dans ette vals yapsa idi tabipler odası ne diyecekti. Meslek ile ilgili bir problem var mı
Kuru 3 hafta önce
Memlekette onca torpil, yolsuzluk, hile hurda, ahlaksızlık var sorun değil, ama roman havası oynayana soruşturma adalete bak
CovidAcil 3 hafta önce
Sıkıyorsa Covid Aşısını vatandaşlara zorla yaptıranlara İnceleme başlatsınlar!
Hemsire 3 hafta önce
Programlara gidenlerin hepsinin reklamı oluyor.yani ne var oynamasında.hastanede mesayi saatlerinde poliklinik koridorunda mi oynamış .sanane banane sizene bizene
ALİ 3 hafta önce
YA BIRAKIN OYNASIN.SİZE NE KADIN STRES ATIYOR NE YAPSIN AĞLASIN Mİ.
SAĞLIKÇILAR DİYORKİ 3 hafta önce
Oynamışsa Oynamış Kime ne
7
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?