Sözcü Çarpıttı: Sağlık Bakanlığı Bir Skandala Daha mı İmza Attı?

Sözcü Gazetesinden Erdoğan Süzer imzası ile verilen haberde, dün saglikpersoneliHABER.NET'de detaylı haberi yapılan Mardin İl Sağlık Müdürlüğünün yayınladığı yazı üzerinden "Corona virüsü salgınıyla hayatları pahasına mücadele eden doktorlar yerine hastanelerde çalışan imamlara yüzde 100 oranında ek ödeme veren Sağlık Bakanlığı bir skandala daha imza attı." denildi.

Gündem 03.10.2020, 12:20 03.10.2020, 12:25 Güler Sağlam
Sözcü Çarpıttı: Sağlık Bakanlığı Bir Skandala Daha mı İmza Attı?

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmet Başkanı Murat Sinanoğlu imzası ile hastanelere gönderilen yazıda; Covid-19 salgını nedeniyle bazı birim ve personellere tavan ek ödeme yapılacağı, bunun için Kurum Amirlerinin listeleri hazırlarken gereken hassasiyeti göstermeleri, sadece fiilen Covid-19 salgınıyla sahada mücadele eden isimlerin bildirilmesi gerektiği, Aksi halde 818 sayılı Borçlar Konunu Hükmüne göre sebepsiz zenginleşme nedeni sayılacağı talimatlandırıldı.

ERDOĞAN SÜZER, KAYNAK GÖSTERMEDEN YAZIYI YAYINLAYABİLİRSİNİZ!

TIKLAYIN

saglikpersonelihaber.net dün Sağlık Müdürlüğünün yazısıyla beraber konuyu doğru bir şekilde ele almış, uygulamaya dair eleştirisini "Sağlık Müdürlüğü Uyardı: Tavan Ek Ödemeyi Hak Etmeyene Verirseniz Sebepsiz Zenginleşirler!" haberiyle dile getirmişti.

SÖZCÜ GAZETESİ HABERİNDE İSE;

Şimdi de pandemi servisleri dışında çalışan doktorlara fazla ödeme yapılmaması için uyarı yazısı gönderdi. Kamu Hastaneleri Hizmetleri Genel Müdürü Murat Sinanoğlu imzasıyla tüm hastane yöneticilerine gönderilen yazıda, yüzde 100'lük ek ödemenin sadece pandemi servislerinde çalışan doktorlara verileceği bildirildi.

‘SEBEPSİZ ZENGİNLEŞME'

Diğer doktorlar ise yüzde 16-50 arasında ek ödeme alacak. Pandemi servislerinde çalışmadığı halde destek veren doktorlara da yüzde 100 ödeme yapılması halinde bunun ‘Sebepsiz zenginleşme' sayılacağı savunuldu. Yazıda “Devletin mal varlığında azalmaya neden olan bu uygulamaları bilerek yapanlar, ilgili kanun hükümlerine göre idari ve cezai açıdan sorumludurlar.” denildi. Aksine davranıp ödeme yapanlardan paranın kesileceği de belirtildi. Doktorlar haklı olarak “Demek ki hastane çalışanları içerisinde doktorlar, hemşireler, teknisyenler değil bir tek imamların zenginleşmesi isteniyor” eleştirisinde bulundu.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (11)
Nesli 4 ay önce
Sözcü-Cumhuriyet-Fox-Tele1-Krt-Birgün-Odatv bunlar hiç bir zaman Türkiyeden ve millitten tarafa olmadılar
Cafer Tekbaş 4 ay önce
Sahada hiçbir görevi olan radyologun 30 gün tavandan ek ödeme beklediği yerde tabiki böyle bir yazı yazılması doğal. İmamlarda toplamda 300 TL falan alacak neden sürekli gündeme getiriliyor ne zaman bu kadar ahlaksizlastik
Masallar Güzel de Türk Milleti Kanmıyor 4 ay önce
Muhalif tayfanın tek derdi vakalar artsın sağlıkçılar grev yapsın hükümet istifa etsin Chp hdp başa gelsin doğu pkkya akdeniz yunana azerbaycan ermenilere pay edilsin. Kendileri de gül gibi yaşasın istiyorlar.
... 4 ay önce
Bizim arkadas hastanede calısıo calıstıgı bolumdekı doktor covid 'in geldigi iyi oldu kendime sıfır araba alacağım diyormuş dedim hani hak ediyorlar mı... Cocuk yemin ediyor hastalarla uzaktan yakından ilgilenmiyor sıkıntı oldugu zaman telefondan arayıp ne yapacağımızı soruyoruz telefondan sunu sunu yapın diye söylüyor dıyor arkadaşımın aldıgı 500 600 lira doktorun aldıgı 15 20 bin lira kimse o doktor ins hayrını göremez o paranın şimdide imamların aldıgı %100 Luk ek odemeye göz dıkmısler yazıklar olsun ne diyeyim
Çalıkuşu 4 ay önce
İmamları bu kadar gündeme getirmenin anlamı nedir.persembe günü gecesi yapılan ek duyuru da bakanlık imamlara verilecek olan ek ödemeyi Ocak ayında ki hakedişe göre verilecek bu da şu demek oluyor;imamlara EK ÖDEME YOK kim çaldı kim oynadı algılar ve gerçekler her zaman farklıdır.
4d 4 ay önce
Klinik destek hostes temizlik vs. Doktor hemsireden daha cok calısan kardeşlerim onlara cok üzülüyorum doktorun 10 15 bin aldığı yerde onların 30 bin almadı gerekir hastaların butun hwrseyıyle ilgilenen butun ıhtıyaclarını karsılayan Allah yardımcınız olsun
Yoldaş... 4 ay önce
Doktorların fakirliğinden az bişe alabilirmiyiz lütfennnnn
Milliyetçi 4 ay önce
Muhalif tayfanın tek derdi vakalar artsın sağlıkçılar grev yapsın hükümet istifa etsin Chp hdp başa gelsin doğu pkkya akdeniz yunana azerbaycan ermenilere pay edilsin. Kendileri de gül gibi yaşasın istiyorlar.
sağlık sağlık 4 ay önce
memlekette sebebsiz zenginleşen insanlar için de aynı hassasiyeti bekliyoruz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?