Sendika, Unvan Değişikliği Sınav Sorularının Sızdırıldığı İddiları İçin Bakanlığa Başvurdu!

"Başvuruda sınavın akabinde bazı sosyal medya platformlarında soru kitapçıklarının fotoğrafları paylaşılarak, soruların sınav öncesinde bazıları tarafından ele geçirildiği iddiasının dile getirildiğini dikkat çekildi." denilen Türk Sağlık Sen Genel Merkezinin açıklamasında konunun araştırılması için Sağlık Bakanlığına yazılı olarak başvurulduğu belirtildi.

Gündem 09.10.2020, 15:30 09.10.2020, 16:40 Güler Sağlam
Sendika, Unvan Değişikliği Sınav Sorularının Sızdırıldığı İddiları İçin Bakanlığa Başvurdu!

saglikpersoneliHABER.NET tarafından whatsapp haber ihbar hattımıza gelen şikayetler üzerine "Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavına Şaibe Karıştı: Cimer'e Başvurun!" "Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavında Skandal: Sınav Soruları Whatsapp'da Dolaşıyor" başlıklarıyla haber yaparak gündeme getirdiğimiz Sağlık Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınav Sorularının sızdırıldığı iddialarını Türk Sağlık Sen, Sağlık Bakanlığına yazılı olarak başvurarak araştırılmasını istedi.

Türk Sağlık Sen Genel Merkezi tarafından yapılan açıklama;

Sendikamız tarafından Görevde Yükselme ve Unvan değişikliği yazılı sınavı ile ilgili sosyal medyada sınavda yer alan sorular ile ilgili paylaşımların olması ve yazılı sınavın ardından gerçekleştirilecek sözlü sınavda adayların yazılı puanlarını etkilemeyecek bir şekilde puan verilmesi için başvuruldu.

TIKLAYIN

Başvuruda sınavın akabinde bazı sosyal medya platformlarında soru kitapçıklarının fotoğrafları paylaşılarak, soruların sınav öncesinde bazıları tarafından ele geçirildiği iddiasının dile getirildiğini dikkat çekildi.

Sınava giren adaylara herhangi bir haksızlık olmaması nedeniyle söz konusu iddiaların Bakanlık tarafından incelenmesi istendi.

Sendikamız tarafından yapılan başvuruda yazılı sınavda başarılı olan adayların katılacakları sözlü sınavda çalışma barışı, eşitlik, kariyer ve liyakat ilkelerinin verimli ve hukuka uygun kullanılabilmesi açısından adayların yazılı sınav puanlarını etkilemeyecek puan verilmesi istendi. 

Milli Eğitim Bakanlığı ve bir çok Üniversitenin sözlü sınavda tüm adaylara aynı puanı vererek bunu sağladığı kaydedildi.  Bakanlığın böyle bir işlem yapması istendi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (20)
inan 4 ay önce
Hergün sınava mı gireceğiz. Kimler yapmışsa istenince tereyağından kıl çeker gibi bulunur ve onlar cezalandırılır. Hakkıyla yapanların suçu ne. En doğrusu kontenjanların artırımını talep etmek. En az 5 sorunun şıkları düzeltilmeli ve değerlendirme buna göre yapılmalıdır. Ör. 2.Selim sorusu doğru şıka göre duzeltilmelidir.
Hhh 4 ay önce
Ya arkadaş bir kendini bilmez yaptı die herkesi zan altında bırakmayın hem Allah'ı gösterip hemde hakkıyla kazananlara iftira atıyorsunuz yapmayın günaha giriyorsunuz...
inan 4 ay önce
Yazılı sınavdaki bazı soruların cevap anahtarı doğru olan şıka göre düzeltilmesi iptal edilmesinden daha adaletli olur. Aksi durumda doğru yapanın hakkı yenilmiş olur.
Sınavsız Mülakatsız Ünvancılar 4 ay önce
Sınava çalışmamış, hatta başarılı olamamış bir de üstüne yıllardır 2351 kişi denilen sınavsız mülakatsız olmak isteyen şahısların fitnelerine kulak asmayın. Sorun yok tek problem bunlara sınavsız ünvan verilmemesidir.
OBSESİF 4 ay önce
Burada sınava telefola girildiğinden bahisle iddia ediliyor bide fa fotoğraflar A4 kağıdı aöf nin kitapçık. İkinci bir husus daha var hangi okul Parkeli, Üçüncü husu ise sınıflara tek başına girmiyordur galiba en az 15 - 20 kişi var ve iki de gözetmen bunların hepsni nasıl ayarlamış bu arkadaş. Bana bayaı bir anlamsız geldi ve HABER sank bir şeyle için i bilinçli yapılmış gibi
Sultan 4 ay önce
Fetoculerin isidir onlar bu iste bir numara
ramazan 4 ay önce
ne sözlü sınavı-- bu sınav iptal edilmeli böle şerefsizlik olamaz! biz çalışalım bazı şerefsizler çalışmadan kopya ile ünvan değiştirsin.. hak ihlali var hak haramdırrrr.
Başka 4 ay önce
Böyle beleşçiler görmedim ben bu nasıl zihniyettir. Sınavsız olsun, mülakat olmasın, sınav iptal edilsin edilmezse bunlar direk ünvan alsın görevde yükselsinler.
Kral 4 ay önce
BU haberi yaptıran ve bu fotoğrafları veren sınavın iptal olmasını isteyen lerdir. Ayrıca bir gariplik var. Soruları atan şahıs madem sınav anımda çekti niye bu günü bekledi. Ayrıca AÖF sayfasında saat 13:30 gibi link vardı
KELİME-İ ŞEHADET 4 ay önce
ALLAH'a yemin olsun,şayet bu sınavlar iptal edilmezse,görevde atanacak olanları kimse adam yerine koymaz ve bunlar bu yükün ağırlığından kalkamaz.
SELİMCAN 4 ay önce
Barajı geçemedin değil mi :)))
Kısa ve Öz 4 ay önce
iptal olmazsa.... diyerek tehdit ediyor birde sen takiyeci birine benziyorsun
ALGI YAPMA NİYETİN KÖTÜ TAKİYYECİ 4 ay önce
Kullandığın nickler "Ahirete İman - Kelime-i Şehadet" senin kim olduğunu bilmiyorum ama ahlaksız - edepsiz ve şeref yoksunu olduğuna yemin edebilirim
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?