Sağlık Personellerinin Yıllık İzinleri Yanacak!

Sağlık Bakanlığının geçtiğimiz hafta yayımladığı Genelgeyle, ikinci bir emre kadar yıllık izinlerin durdurulduğunu açıklamıştı. Genelge nedeniyle yıllık izin alamayan sağlık personellerinden 657'ye tabi olanların 2019 yılı izinleri ile 4/B statüsünde görev yapan sözleşmeli personellerin ise 2020 izinleri 2021'ye aktarılamayacağı için yıllık izinleri yanacak.

Gündem 04.11.2020, 11:36 04.11.2020, 14:26 Güler Sağlam
Sağlık Personellerinin Yıllık İzinleri Yanacak!

Geçtiğimiz yıldan yıllık izinleri kalan 4/A lı sağlık personelleri ile 4B'lilerin normalleşmenin başladığı haziran ayından ekim ayına kadar nöbetleşe ve izinlerin bir kısmını kullanma şansına sahip oldukları bilinen bir gerçek. Çünkü personellere izin isteklerinin hepsi verilmedi.  Sendikalardan ümidini kesen sağlık personelleri 4/a yada 4/b farketmeksizin yıllık izinlerinin yanmaması için Bakanlığın bir düzenleme yapmasını bekliyor. 

Bilindiği üzere 27 Ekim 2020 tarihinde yayımlanan Genelgeyle, Sağlık Bakanlığı, Bakanlık merkez ve taşra teşkilatında çalışan bütün personelin yıllık izinlerini ikinci bir talimata kadar durdurmuştur. "Sağlık Bakanlığı Tüm Personelin Yıllık İzinlerini İkinci Kez Durdurdu! " Tıklayınız.

Kasım ve Aralık ayında, kış şartlarından dolayı pandeminin şiddeti artacağı için, yıllık izinlerin yeniden açılması zor görülmemektedir.

Sağlık Bakanlığının, zaten büyük bir özveriyle çalışan sağlık personeli için, Cumhurbaşkanlığı aracılığıyla, 4B'ye tabi çalışanlar için  "Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar"a ek bir geçici madde ekleterek, kullanılamayan yıllık izinlerin 2021 yılı içinde kullanılmasına imkan sağlaması gerekmektedir.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (15)
osman tuna 10 ay önce
yanacak olan izinini kullanamayanlara,en azından izin yerine ücret ödenmelidir.
serif adlığ 10 ay önce
dava yolu açıktır. verilmiş olan hak genelgeler ile yok sayılamaz.
saglıkcı 10 ay önce
saglıkcıya ihtiyac var hak veriyorum izinler iptal olabilir evet ama bu yazıyla beraber yanacak izinlerin 2021 e aktarılacagı ve veya ücreti ödenecegi belirtilmeliydi. bizi kimler yönetiyor yazıklar olsun Allaha havale ediyorum . bizim elimizden gasp edilen haklarımız helal degildir ve bunun hesabı sandıkta ve ahirette sorulacak.
sağlıkcı 10 ay önce
Sağlık Sen ve Türk Sağlık Sen iktidarda olan iki sendika kolu. Üyelikte kalanlara diyecek kelime bulamıyorum nokta.
sağlıkcı 10 ay önce
öğrenmek için okumak düşünmek sezgisel sonuç üretmek gerekli
https://www.kamusen.org.tr/arsiv/devlet-bahceli-den-konfederasyonumuza-ziyaret-/2461/
neönemivar 10 ay önce
Türk Sağlık Sen iktidarda mı? Atanan sözleşmelilere bakarsanız kimin iktidarda olduğunuzu görürsünüz,
Sağlık 10 ay önce
Bu izin işine bari bi çözüm bulunsun...insanlar o kadar özveri ile çalışmakta para falan da istemiyoruz aman korkmasınlar sadece izinler devredilsin bari en azından bunu yapabilecek vicdana sahip olmalıdır bakanlığımız...
AcilDoktoru 10 ay önce
Hakkımız haram zehir zıkkım olsun!
yorumsuz 10 ay önce
üvey evlat sağlık personeli zaten yanmış. izinler yansa neolacak.......
Serdar 10 ay önce
Yalan haber eğer yanarsa mutlaka ücretini öderler sorumsuz bir habercilik anlayışınız var
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
35
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?