Sağlık Bakanı Koca, Sağlık Müdürü ve Doktor Eşinin Öldüğü Olayla İlgili, 'Bizzat Takipçisi Olacağım!'

Dün gece geç saatlerde İzmir Torbalı'dan gelen iki cinayet haberi sağlık camiasını adeta şoka uğrattı. Olayla ilgili açıklamada bulunan Dr. Fahrettin Koca, "Bu menfur cinayetleri en ağır şekilde kınıyorum. Konunun her boyutuyla bizzat takipçisi olacağım. Başımız sağolsun." dedi.

Gündem 30.12.2019, 14:05 30.12.2019, 14:14 Güler Sağlam
Sağlık Bakanı Koca, Sağlık Müdürü ve Doktor Eşinin Öldüğü Olayla İlgili, 'Bizzat Takipçisi Olacağım!'

Sağlık Bakanı Koca tarafından yapılan açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi;

Gece saatlerinde İzmir’den gelen haberler, tüm sağlık camiamızı büyük bir üzüntüye sevk etmiş, hepimizi derinden sarsmıştır. Bir gaspçı tarafından gerçekleştirilen iki ayrı saldırıda Torbalı İlçe Sağlık Müdürümüz Dr. Fuat Mehmet Park ve Torbalı Devlet Hastanesi hekimi Harun Gülcemal’in eşi Hatice Gülcemal hayatını kaybetmiştir. Hepimizin başı sağolsun.

İlçe Müdürümüz Dr. Fuat Mehmet Park, daha önce 17 suçtan sabıkası bulunan bir şahıs tarafından gece saat 9 civarında evine zorla girilerek gasp edilmeye çalışılmış ve ateşli silah ile başından vurulmuştur. Ağır yaralı halde Torbalı Devlet Hastanesine kaldırılan İlçe Müdürümüz, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştır. Zanlı aynı bölgede ikâmet eden Torbalı Devlet Hastanesi’nde görevli Genel Cerrahi Uzmanı Harun Gülcemal’in evine de aynı şekilde gasp amaçlı girmeye çalışmış, saldırıda hekimimizin eşi Hatice Gülcemal’i silahla vurarak öldürmüştür.

TIKLAYIN

Olay sonrasında gaspçının yeri, emniyet ekipleri tarafından tespit edilmiş ve çıkan çatışmada bu kez bir polis memuru ağır yaralanmıştır. Yaralanan emniyet mensubunun tedavisi Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde devam etmektedir. Fail, kısa süre önce emniyet ekipleri tarafından yaralı olarak ele geçirilmiştir. 

Bu menfur cinayetleri en ağır şekilde kınıyorum. Konunun her boyutuyla bizzat takipçisi olacağım. Başımız sağolsun. 

Dr. Fahrettin Koca
T.C. Sağlık Bakanı

Yorumlar (1)
Ragıp 1 yıl önce
sen taaaa kalk Diyarbakırdan İzmir Torbalı ya gel hırsızlık için masum insanların evine girmeye çalış kadını darp et adam vur kaç sonra hırsızlık işini yarım bırakmamak için arabada olan çifte gel zorla para almaya çalış yanında nakitleri olmayınca evlerine çık kadını vur adamı atm ye götür sadece ve sadece 1500 tl yı al saklan yakalnacağını anlayınca kaçmak için teşebbüste bulun bir polisi ağır yarala . be eşşoğğğlusu git mendil aç dilencilik yap namussuzluğun bile bi derecesi olur...hem bu dünyada kalan ömründe hem öbür dünyada çok acı çekersin umarım...
1
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?