PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sağlık Bakanı Koca: Hastane Hakkında Derhal Soruşturma Başlattık

Tokat Medikal Park Hastanesinde kaydedildiği belirtilen görüntülerle ilgili hastane adı vererek paylaşım yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, derhal soruşturma başlattıklarını kamuoyuna duyurdu.

Gündem 20.11.2022, 00:05 20.11.2022, 13:00 Cansu Polat
Sağlık Bakanı Koca: Hastane Hakkında Derhal Soruşturma Başlattık

Gereğinin yapılacağına kimsenin şüphesi olmaması gerektiğini ifade eden Koca, görüntülerin üzüntü verici ve kabul edilemez olduğunu vurguladı.

Koca açıklamasında şunları kaydetti:

"Tokat Medical Park hastanesinde kaydedildiği belirtilen, bir hastanın bazı çalışanlarca şiddete maruz kaldığını gösteren görüntüler üzüntü verici ve kabul edilemezdir. Bakanlığımız ilgili hastanede derhal soruşturma başlatmıştır. Gerekenin yapılacağından kimsenin şüphesi olmasın." ifadelerini kullandı.

Skandal görüntülerle ilgili Tokat Valiliği’e bir açıklama yaparak suç duyurusunda bulunduklarını ifade edildi.


Tokat’ta Hastanede Skandal Görüntüler: Felçli Hastanın Boğazını Sıktı


Valilik açıklamasında:

"Tokat ilimizde hizmet veren özel bir hastanede yaşanan ve ulusal basında yer alan 'Hemşireler felçli hastanın ağzını ve boğazını böyle sıktı' başlıklı haberler üzerine bu açıklamaya gerek görülmüştür. Hastalarımızdan M.A., 2022 yılı Temmuz ayı içerisinde yaşadığı rahatsızlıklardan dolayı ilimizdeki bir özel hastaneye başvurmuş olup, tedavisinin bir bölümü genel yoğun bakım ünitesinde sürdürülmüştür. Hasta 09.07.2022 tarihinde yoğun bakımda tedavisi devam ederken, uygulanan ilaçlardan dolayı ajite halde, burnuna takılı solunum cihazını çıkartmaya çalıştığı, bu sırada hemşirelerden birisinin yanına gelerek, hastanın elini hızlı şekilde iterek engel olduğu, sonrasında el bileğinden yatağa bağlamak sureti ile hastanın elini sabitlediği tespit edilmiştir.

Sonrasında başka bir hemşire daha olaya müdahil olmuştur. Hastanın bu harekete tepki vermesi üzerine eylemine son veren hemşire sonrasında hastanın yanından uzaklaşmıştır. Süreç sonunda hastamızın tedavisine devam edilmiş, şifahen taburcu olmuştur. Olay Tokat İl Sağlık Müdürlüğümüze bildirildiği andan itibaren, soruşturma açılmış, bir başhekim yardımcısı ve yoğun bakım uzmanı görevlendirilmiştir.

Soruşturma tarihinde ilgili hemşirenin iş akdine son verilmiş, diğer hemşireye de hastane tarafından kınama cezası verilmiştir. Ayrıca İl Sağlık Müdürlüğümüz Hukuk Birimi tarafından savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştur" -

Yorumlar (11)
Hemsireye 2 hafta önce
Her kotulugun altindan bu hemsire ebe takimi cikiyor saglik bakanligindaki bu cete olusuma artik dur demek gerekiyor. Yönetici personellerin esleri yakinlari bunlardan olustugundan haliyle kollaniyorlar cogunlukla bunlar yuzunden hastaneler bu halde.
Saglikci 2 hafta önce
Her kötülüğün altından da ebe hensire takımı cikior diyen kişiye ithafen: acaba her yükü onlar çektikleri için.. hastanenin lokomotifi oldukları için olsbilirmi... elbet çürük elma çıkacak içlerinden.. bunun sorumlusu vicdanen fedakarca calisan diğerlerinin suçu değil. Cok çalışa aktif bitim de sorun çıkar... biz de bilioruz diğer takımlar da neler neler olduğunu da buralara yazmioruz gerçekten alınanların lekelemeyin ve hakkına girmemek için.. bilmem anlatabildim mi
hemşire 2 hafta önce
sorumluı doktor o zaman ne yapıyormuş tek suçlu herhalde oradaki hemşirelerr olamaz değil mi
Ewwe 2 hafta önce
Her bir olayda dr suçlama , dtur her hastanede çeteleşen hemşireleri düşün, hem hastaların hem bizim canımıza yettiler
turan 2 hafta önce
doktor kadar başına taş yağsın
Doktor 2 hafta önce
Hay doktor kadar kafana senin.. Üniversite sınavları orda oku da doktor ol sende kurtul bizde
Saglikciya 2 hafta önce
Bizde biliyoruz diger personellerin hastanede neler yaptigini da yazmiyoruz buraya haklarina girmemek icin yazmissin. En buyuk kotulugu siz yapiyorsunuz ya diger personeller doktor yardimci saglik personeli (hemsire ebe disinda kalanlar)sizden daha kotu ne yapmis olabilir. Allah askina yaz HODRI MEYDAN NE BILIYORSAN YAZ BAKALIM EN BUYUK KOTU SIZSINIZ KIMLERIN BUNLARI YAPTIGINI HERKES BILIYOR SENDEN MI CEKINECEGIZ YAZ ULAN NE BILIYORSAN BIZDE YAZACAGIZ SIZ HEMSIRE EBELERIN YEDIGI HALTLARI
sivaslı 2 hafta önce
Yoğun bakıma kamera koymak yasak sağlık müdürlüğü denetimcileri ne halt eder
aaaaaa 2 hafta önce
merkezi monitör sistemi olmasın mı yoğun bakımlarda? hayatında hiç yoğun bakıma girdin mi? :D
işçi 2 hafta önce
yasak olsun da sizin hastalara yaptığınız eziyet ortaya çıkmasın değil mi, oldu canım çok beklersiniz
Hemsireye 2 hafta önce
Her kotulugun altindan bu hemsire ebe takimi cikiyor saglik bakanligindaki bu cete olusuma artik dur demek gerekiyor. Yönetici personellerin esleri yakinlari bunlardan olustugundan haliyle kollaniyorlar cogunlukla bunlar yuzunden hastaneler bu halde.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın