Liyaketsiz Yöneticinin En Güzel Örneği! Usulsüz İşlem Yapmadığı İçin Soruşturma Açtı!

Sağlık Bakanlığının SABİM birimine yapılan şikayet üzerine başlatılan soruşturma görenleri hayrete düşürüyor. Hasta yakınının usulsüz isteğini yerine getirmedi diye doktor’a soruşturma açıldı. Türkiye bunu da gördü!

Liyaketsiz Yöneticinin En Güzel Örneği! Usulsüz İşlem Yapmadığı İçin Soruşturma Açtı!

Sağlık Bakanlığı’na bağlı SABİM tarafından  bir aile hekimine, hasta yakınının usulsüz isteğini yerine getirmedi ve hastayı görmeden ilaç yazmayarak kanunlara uyduğu için  tarafından soruşturma açıldı.

Soruşturma, Tokat İl Sağlık Müdürlüğü ve Erbaa İlçe Sağlık Müdürlüğü aracılığı ile doktora tebliğ edildi ve 7 iş günü içerisinde doktorun yazılı savunması istendi.

TIKLAYIN

Türk Sağlık-Sen’den SABİM Tepkisi! Kapatma Zamanı Geldi.! haberimiz için tıklayınız.

‘Yok artık’ dedirten soruşturmaya Doktorlar tepkili!

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2019, 16:45

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
selahattin
selahattin - 4 ay Önce

Liyakatsiz yöneticiler olabilir ama bu işlemin ilgisi yok. Soruşturma değil bilgi istemi bu izleyebileceği iki seçeneklerden biri budur. Görüyorum ki admin olarak siz de bir sürü başlık seçeneklerinden yargısız infaz olanını seçmişsiniz.

Ragıp
Ragıp @selahattin - 4 ay Önce

Nasıl liyakatsiz yönetici ile ilgisi yok. Maaşı çekmeyi biliyor, şikayeti gördüğünde hekim mevzuata uygun işlem yapmıştır diyerek kapatamıyor mu takibi. Ne gerek var demi? Aman sorumluluk almasınlar

3 ÜN KÜPÜ 27
3 ÜN KÜPÜ 27 - 4 ay Önce

BUNUN .İZAHAT İSTEMESİ OLMAZ...HADİ ORADAN, BAL GİBİ TACİZ BU...SİNDİRME BU...

uğur
uğur - 4 ay Önce

Savunma değil yazılı izahat istenmiş SABİM başvurularında istenmesi gereken bir durum. Şikayet edilenin beyanı gerekiyor başvuruyu kapatmak için. Önce araştırın sonra karalayın bence

Ragıp
Ragıp @uğur - 4 ay Önce

Bana göre sizin tabirinizle "bilgi" isteyen o sorumlu kimse ondan savunma istenmeli. Devletin memurlarının zamanını boşa harcattıkları için. Tabiki şikayet edende dahil olmak üzere

SIRADAKİ HABER