Doktorlara bıçak ve demir çubukla saldıran kişi serbest bırakıldı

İstanbul Esenyurt'ta babasının kimliğini beyan etmediği için ilaç yazdıramayan bir kişi, Yenikent Aile Sağlığı Merkezi'ndeki doktorlara bıçak ve demir çubukla saldırdı. Saldırı anları, sağlık merkezindeki diğer doktor tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi ve güvenlik kamerasına yansıdı. Sağlık merkezindeki güvenlik kamerasını inceleyen polis ekipleri, saldırganın Enginay E. olduğunu tespit etti. Evine baskın düzenleyen ekipler, olaydan 1 saat sonra şüpheli Enginay E.'yi gözaltına aldı.

Doktorlara bıçak ve demir çubukla saldıran kişi serbest bırakıldı

Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen şüpheli işlemlerinin ardından sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi. Şüpheli emniyetten çıkarılırken basın mensuplarına, "Hakedene yaparım ben. Vurmadım. Hakaret ettim. Niçin hakaret ettim? Benim babam kanser hastası, mide hapı yazacak her zaman yazdığı hapı dün yazmadı. Ben de 'Hocam benim babam kanser hastası evde yatıyor. Buraya mı getireyim, Yataktan kaldırayım buraya mı getireyim' dedim" dedi.

TIKLAYIN

Dün Serbest Bırakılmıştı: Doktorlara bıçakla saldıran şüpheli tutuklandı! haberi için tıklayınız

Savcılık sorgusunun ardından mahkemeye sevk edilen Enginay E. serbest bırakıldı. 

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2020, 14:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
YUSUF DEMİR
YUSUF DEMİR - 5 ay Önce

Saldırı ve hakarete uğrayan kişi polis olsaydı, bu adam mutlaka tutuklanırdı. Sağlık görevlileri de kamu hizmeti yapıyor. Polise saldırana ne uygulanıyorsa, sağlık görevlilerine saldırana da o uygulanmalı. Böyle saldırganlar serbest bırakılırsa, bu olayların sonu gelmez.

SIRADAKİ HABER