Doktor Hemşire Kavgasında Doktor Kendini Böyle Savundu!

Şişli Etfal Hastanesinde çekildiği iddia edilen görüntülerde "doktor geldiği zaman personel burada lak lak yapamaz" diyerek başladığı iddia edilen tartışmanın tarafı doktor kendini sosyal medya'da böyle savundu.

Gündem 29.12.2020, 12:37 29.12.2020, 12:45 Güler Sağlam
Doktor Hemşire Kavgasında Doktor Kendini Böyle Savundu!

Biz Sağlık Sen tarafından "Şişli Etfal Devlet Hastanesinde Sorumlu Hekimin Sağlık Çalışanına ;

Doktor Geldiği Zaman Personel Lak Lak Yapamaz Tartışması! haberi için tıklayınız

Şerefsizsin....!

Ağzına s......ım..!

TIKLAYIN

Beni gördüğünde ayağa kalkacaksın

Burası Askeriye

Güvenlik çağırıp sağlık çalışanını görev yerinden uzaklaştırmak istemesi ile yaşanan bu çirkin olay bizleri derinden üzmüştür.

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğünü ve Sağlık Bakanlığını Göreve çağırıyoruz." açıklaması yapılan olayda doktor sosyal medyadan kendini savundu..

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (10)
sağlıkçı 4 hafta önce
Hemşirenin yaptığı tamamen doğru hasta hakkında bilgi öğrenmek hekimin görevi ve herkes görevinin bilincinde olmalı. Maaşları çok diye bizden üstün görüyorlar kendilerini. Avrupa olduğu gibi hemşire doktor maaşı eşitlenmeli. Tüm sağlık çalışanları eşit haklara ve eşit maaşa sahip olmalı
hemşire 4 hafta önce
hiçbir hemşire hekime bilgi vermek zorunda değil ve üstünde değil

maaş farkı olduklarından kendilerini üstün sanıyorlar ama ilerde maaşlar da eşitlenince hemşire hekim ayrımı kalkıp herkes sağlık personeli olarak geçirilmesii istiyoruz

yoksa rütbe farkından dolayı anlaşşmazlıklar çıkıyor
Aaa 4 hafta önce
Avrupa da hemşire maaşları doktorun 2 katı, türkiyede de aynısı olmalı
Şişli etfal 4 hafta önce
Dr.Tamer beyle yíllarca birlikte çalıştık çalışma arkadaşlarına son derece nazik davranan birisi sınıf ayrımı yapmaz,hastaya bakmak ekip işidir kendisi nefroloji hekimi nefroloji servisi farklı bir binada acile gelen hastayla ilgilenmek için gelmiş arkadaş bir zahmet bilgi verebilirdi,burda doktor ve hemşireyi düşman haline getirecek bir davranış yok doktor bey hastalarına karşı hassas ve aynı şekilde çalışma arkadaşlarına karşı da hasastır on yıl çalıştık ben bir kez kimseye karşı sesini yükselttiğini görmedim,yargısız infaza gerek yok.olay abartıdan ibaret
Doktor R. 4 hafta önce
Hemşire arkadaşlar doktor maaşı diye ağlamaya başlamış bu haberin bile altında maaş muhabbeti var .Elinden tutan mı vardı okuyup doktor olsaydın da sen alsaydın maaşı.
avrupa’da 2 katı maaş alıyormuş hemşireler:)
16 tane avrupa ülkesi gezdim 1’inde bile böyle bir şey göremezsiniz.Bu ülkede veya dünyanın herhangi bir yerinde insanlık tarihinin hiçbir zaman dilimi içerisinde hemşire maaşı doktor maaşını geçmemiştir.Çocuksu hayallerden çıkın ve ek göstergenizi almak için doktor maaşını ağzınıza dolamadan hakkınızı savunun.
Gelelim meseleye doktorun yaşadığı durumun benzeri çok defa yaşadım olay gerçek mi doğru mu iki tarafa da güvenmiyorum ancak hemşirenin hasta hakkında bilgi vermemesi yanlıştır.Doktor öğrenecek diyen arkadaşlar yönetmelik bilmiyor.Hemşir/hemşire arkadaşın da doktor vizitteyken yapılan işlemi söylemesi gerekir.Verilen order yerine getirildi mi bunu bilmek doktorun tabi hakkıdır.Hasta hakları açısından da zaafiyet doğuracağı için bilgi paylaşımı yapılmaması vicdanen de yanlıştır.
Gelelim doktor arkadaşa ne olursa olsun personel itilmemeli, gerek görürsen tutanak tutarsın.İlgili makama iletirsin.
Dr hemşire 4 hafta önce
Elinden tutan mı vardı okuyup dr olsaydın muhabbeti de artık gerçekten komik olmaya başladı.Sayısal zekası iyi olan dr oluyor,sözel zekası iyi olan avukat oluyor. Bunu kendi başarınız gibi dillendirmeyi bıraksanız artık.Sağlık ekip işidir ne dr hemşirenin amiri ne de hemşire dr nin altıdır. Herkes kendi işini ekip olarak yapmak zorunda.Egonuz batsın....
Narkoz 4 hafta önce
Asena böyle kırıtamaz...konuşmaların bal gibi ortada...şimdi mülaim ağırbaşlı havalara bürünmüş..
Doktor R. 4 hafta önce
Dr. Hemşire diye bana cevap yazan arkadaşa ithafen;
Kendi girdiğim derece yaptığım sınavı senin başarın olarak mı göreyim :)
Saçmasapan fikirlerinize karşı çıkmak bizi egolu yapmaz, sizin gibi düşünenlerin fikirlerinin ne kadar saçma olduğunun boyutunu gözler önüne serer sadece.Doktor maaşı ya da egosuyla ilgili bir sorununuz varsa ağlayarak günlüğünüze yazabilirsiniz.
gokhan 4 hafta önce
bu hikaye anlatan eleman kim... yalanını .... doktor gelip te öyle öyle açıklama yaparak soru soracak heee
Zonguldak 4 hafta önce
adamın yaka kartı yandaş sendika armalı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?