PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Dilovası Devlet Hastanesi Başhekimi Çalışanları Aşağılıyor mu?

Dilovası Devlet Hastanesi Başhekimi hakkında çalışanlara mobbing uyguladığı iddialarının ardından şimdide personeli aşağıladığı yönünde yeni iddialar ortaya atıldı.

Gündem 09.01.2023, 23:23 10.01.2023, 17:24 Cansu Polat
Dilovası Devlet Hastanesi Başhekimi Çalışanları Aşağılıyor mu?

Hastane de çalışan personelin iddialarına göre Başhekimin karar ve icraatlarının objektiflikten uzak olduğu ileri sürüldü.

Hastanede yaşanan olumsuzluk veya hukuka uygun olmayan uygulamalar hakkında itiraz eden yada yorumda bulunan personelin ise hemen ertesi gün görev yerlerinin değiştirilerek adeta mobbingin baskı aracı olarak kullanıldığı iddia edildi.

Geçtiğimiz hafta kurumda sözde gizli olacak diyerek anket yaptıran Başhekim, anketler gizli olmasına rağmen, toplantı salonunda tüm hastane personeli önünde tek tek isimleri ile anketleri okuyarak herkesi ifşa ettiği, daha da ileriye giderek anketlerin acil servis hemşireleri tarafından yazıldığını dile getirerek herkesin önünde acil servis hemşirelerine hakaretlerde bulunduğu ileri sürüldü.

Öte yandan Başhekimin doktor harici personeli aşağıladığı, “Hadsizler! Siz kimsiniz be! Kendinizi ne zannediyorsunuz da doktoru şikayet ediyorsunuz”  şeklnide sözlerle personeller arasında ayrımcılığa gitti iddia edildi. Mesai saatine 3-5 dakika geç gelen çalışanlara sarı zarf gönderildiği, "hekimlere neden gönderilmiyor" sorusu üzerine “Onlar benim himayemde, hastaneye mali olarak getiri sağlayan kişi hekimdir, hemşire kim oluyor doktor olmasa siz sıfırsınız. 1000 tane hemşire bir hekim etmiyorsunuz, yan yana gelmiş birçok 0 başında 1 olmadan anlamsızdır.” Ayrıca “Benim yoğurt yiyişim böyle, ister destekler ister desteklemezsiniz, ben kadın erkek eşitliğine de inanmam, ben ne dersem o” şeklinde sözlerle personele çıkıştığı belirtildi.

Öte yandan Başhekimin “Ben hiç kimseye hesap vermem, bana da kimse hesap soramaz, bir şey yaptıramaz, ben kimseden de korkmam" dediği, anketlerdeki memnuniyetsizliklerden dolayı, Şubat’ta sözleşmesi devam ederse çalışanları olumsuz anlamda köklü değişikliklerin beklediğini açık açık dile getirerek tehditlerde bulunduğu ileri sürüldü.

Şubat ayında yeniden sözleşme yenileyip yenilemeyeceği merak konusu olan Başhekimin, Dilovası Devlet Hastanesi çalışanlarından gelen birçok şikayeti göz ardı eden İl Sağlık Müdürlüğünün konu ile ilgili soruşturma açıp açmayacağı merak konusu olmaya devam ediyor.

Kaynak:https://www.korkusuzkocaeli.com/dilovasi-devlet-hastanesi-bashekimi-hakkinda-calisanlari-asagiliyor-iddiasi/ 

Yorumlar (18)
Sağlık çalışanları 4 hafta önce
Yarın görevden alınmazsa iş bırakıp eylem yapacağız hekimleriniz hastaların tedavilerini yaparlar artık ne de olsa bizler sıfırız ya .bakanlık derhal görevine son verip soruşturma açmalıdır.neredesiniz ey sendikalar sesiniz çıkmıyor bu duruma tepki göstermeyip neye tepki vereceksiniz acaba
Att 4 hafta önce
Bir sağlık çalışanı olarak orada çalışmasamda böyle bir rezillikten ve ayrımcılığın yapılmasından utanıyorum. Bu tarz mobbing yapan sözde başhekimlerin görevlerine derhal son verilmelidir. Böyle birşey kesinlikle kabul edilemez. Hekimler ne ise hemşirelerde odur. Hekim hemşiresiz , hemşire hekimsiz olmaz. Sağlık bakanlığı ivedilikle bu ırkçı zihniyetteki şahısların sözleşmesini fesh etmelidir
Yeni nesil ysp 4 hafta önce
Hekim neyse hemsire o mu? :))) bos lakirdi yapacagina 2 egitim videosu izle sen hadi
Prm-Att 4 hafta önce
En yakın örneği Covid döneminde en ön safta yer alan herkesin korkudan evlerine kapandığı zaman hastalıkla mücadeleyi canları pahasına sürdüren sağlık personelleri olmasa, hastalara tek başınıza mi müdahele edecektiniz başhekim (bey,hanım)? Sağlık Bakanlığının her bir personeli kıymetlidir. Bu yapılan saygısızlığa bir an önce müdahele edilmeli ve bu gibi durumlara izin verilmemelidir. Bakanlığın yada müdürlüğün konu ile ilgili soruşturma başlatması gerekir.
hakan 4 hafta önce
idareci olmuş ama adam olamamış derdi atalarımız
112omer 4 hafta önce
Dilovası başhekimi derhal görevten alınmalı ayıp denen bir şey var
Gündem 4 hafta önce
Allah bildiği gibi yapsın. İnsanlıktan nasibini almamışlar
Okan 4 hafta önce
Aslında İngilteredeki gibi iş bırakma eylemi olmalı.hemsire olmadığı için ameliyatlar durduruldu.cok büyük sıkıntıya girdi sağlık sistemi.doktor ve hemşire arasında sadece 500 Euro Luk fark var maasta.hemsirenin ne kadar değerli olduğunu İngiltere çok iyi biliyor.
Dtysp bükücü 4 hafta önce
Keşke bizim adsmde başhekimde bu kadar yürekli olsa ysp Ler bı bok yapmıyor yan gel yat Osman bütün işi diş hekimleri yapıyor bunlarda utanmadan maaş aliyor
Gkn 4 hafta önce
Dişçisin sen dişçi kal memnun değilsen başka kadroya geç sende onlar gibi ol
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.