Çapa'da Corona Virüsü İddialarına Bakan Koca'dan Açıklama Geldi!

Koronavirüs sebebiyle Çapa Çocuk Acil polikliniğinin hizmete kapatıldığı ve karantina altına alındığı yönündeki haberimizden sonra Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca da açıklama yaparak "Çapa Tıp Fakültesinde halsizlik ve ateş şikayetiyle başvuran 6 yaşındaki Çinli çocuğun durumuyla ilgili sosyal medyada yayılan bilgi kirliliğine yönelik bu açıklamaya gerek görülmüştür. " dedi.

Çapa'da Corona Virüsü İddialarına Bakan Koca'dan Açıklama Geldi!

Bugün saat 11:28'de ilk olarak saglikpersoneliHABER.net olarak bizim duyurduğumuz "Çapa’da Coronavirus Şüphesi! Çocuk Acil Kapatıldı!" haberimizin ardından Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'da açıklama yaptı. Çapa'daki corona virüsü şüphesiyle ilgili eski CHP Miletvekili Barış Yarkadaş'da, Korona Virüsünün Türkiye’deki bir hastada rastlandığını iddia etti. İddiaya göre 30 Ocak 2020’de hastaya teşhis konulmuş. Ancak uzmanların bu görüntü üzerinden halkı paniğe sevk etmenin doğru olmadığını, Ankara'ya materyal gönderilirken girilen ICD Kodunu tanı gibi kabul etmek ancak bir önkabul olabileceği ve sadece yetkililerin açıklamalarının takip edilmesi gerektiği belirtildi.

Bugün saat 11:28'de ilk olarak saglikpersoneliHABER.net olarak bizim duyurduğumuz "Çapa’da Coronavirus Şüphesi! Çocuk Acil Kapatıldı!" haberimizin ardından Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'da açıklama yaparak "Genel durumu iyi olan çocuğun ateşi düşmüştür. Solunum sıkıntısı ve benzeri bir şikayeti de bulunmamaktadır. Klinik tablo koronavirüse uymamakla birlikte, hasta Çin’in Şangay şehrinden geldiği için tedbiren gözlem altına alınmıştır.

TIKLAYIN

Çapa tıp fakültesinde yapılan İnfluenza testinin sonucu İnflenza B (mevsimsel grip etkeni) çıkmıştır. 

Sosyal medyada yayılan bir fotoğrafta ise hastaya yönelik “koronavirüs şüphesi”, henüz numune çalışılmadan önce hasta bilgi giriş formu “kesin tanı” gibi işaretlenmiş ve servis edilmiştir. Bu fotoğrafla, kasten panik oluşturulmaya çalışıldığı açıktır.

Vatandaşlarımızın Bakanlık tarafından yapılacak resmî açıklamaları takip etmelerini ve bunun dışındaki bilgilere itimat etmemelerini bir kez daha hatırlatmak istiyorum. " dedi. 

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2020, 14:36

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER