Çapa'da Corona Virüsü İddialarına Bakan Koca'dan Açıklama Geldi!

Koronavirüs sebebiyle Çapa Çocuk Acil polikliniğinin hizmete kapatıldığı ve karantina altına alındığı yönündeki haberimizden sonra Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca da açıklama yaparak "Çapa Tıp Fakültesinde halsizlik ve ateş şikayetiyle başvuran 6 yaşındaki Çinli çocuğun durumuyla ilgili sosyal medyada yayılan bilgi kirliliğine yönelik bu açıklamaya gerek görülmüştür. " dedi.

Gündem 31.01.2020, 14:13 31.01.2020, 14:36 Güler Sağlam
Çapa'da Corona Virüsü İddialarına Bakan Koca'dan Açıklama Geldi!

Bugün saat 11:28'de ilk olarak saglikpersoneliHABER.net olarak bizim duyurduğumuz "Çapa’da Coronavirus Şüphesi! Çocuk Acil Kapatıldı!" haberimizin ardından Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'da açıklama yaptı. Çapa'daki corona virüsü şüphesiyle ilgili eski CHP Miletvekili Barış Yarkadaş'da, Korona Virüsünün Türkiye’deki bir hastada rastlandığını iddia etti. İddiaya göre 30 Ocak 2020’de hastaya teşhis konulmuş. Ancak uzmanların bu görüntü üzerinden halkı paniğe sevk etmenin doğru olmadığını, Ankara'ya materyal gönderilirken girilen ICD Kodunu tanı gibi kabul etmek ancak bir önkabul olabileceği ve sadece yetkililerin açıklamalarının takip edilmesi gerektiği belirtildi.

Bugün saat 11:28'de ilk olarak saglikpersoneliHABER.net olarak bizim duyurduğumuz "Çapa’da Coronavirus Şüphesi! Çocuk Acil Kapatıldı!" haberimizin ardından Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'da açıklama yaparak "Genel durumu iyi olan çocuğun ateşi düşmüştür. Solunum sıkıntısı ve benzeri bir şikayeti de bulunmamaktadır. Klinik tablo koronavirüse uymamakla birlikte, hasta Çin’in Şangay şehrinden geldiği için tedbiren gözlem altına alınmıştır.

TIKLAYIN

Çapa tıp fakültesinde yapılan İnfluenza testinin sonucu İnflenza B (mevsimsel grip etkeni) çıkmıştır. 

Sosyal medyada yayılan bir fotoğrafta ise hastaya yönelik “koronavirüs şüphesi”, henüz numune çalışılmadan önce hasta bilgi giriş formu “kesin tanı” gibi işaretlenmiş ve servis edilmiştir. Bu fotoğrafla, kasten panik oluşturulmaya çalışıldığı açıktır.

Vatandaşlarımızın Bakanlık tarafından yapılacak resmî açıklamaları takip etmelerini ve bunun dışındaki bilgilere itimat etmemelerini bir kez daha hatırlatmak istiyorum. " dedi. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?