Ankara’da Sağlık Çalışanlarına Gözaltı!

"7'nci Ayında Covid-19 Raporu" başlıklı basın açıklaması yapmak isteyen sağlk çalışanlarına polis müdahale etti. Çok sayıda sağlık çalışanı gözaltına alındı.

Gündem 14.10.2020, 15:39 14.10.2020, 15:46 Güler Sağlam
Ankara’da Sağlık Çalışanlarına Gözaltı!

İş Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi'nin (İSİG) Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbn-i Sina Hastanesi önünde "7'nci Ayında Covid-19 Raporu" başlıklı basın açıklamasına polis müdahalesi geldi. İzinsiz olan basın açıklamasına müdahale eden polis çok sayıda sağlık çalışanını gözaltı işlemi uyguladığı öğrenildi.

TIKLAYIN

Basın açıklamasının içeriğinde, Covid-19’un sağlık emekçileri için meslek hastalığı, diğer işkollarında çalışan işçiler için ise iş kazası olarak tanınması talep edilirken şunlar kaydedildi:

• İşyerlerinde başta üretim alanları olmak üzere ulaşım, beslenme, barınma gibi tüm alanlarda işçi sağlığı ve iş güvenliği önlemleri alınmalıdır.
• Kronik hastalığı olan ve belli bir yaşın üzerindeki işçiler bu süreçte idari-ücretli izne çıkarılmalıdır.
• İşten atmalar yasaklanmalı ve 1168 TL değil tam ücret ödenmelidir.
• Çalışma saatleri, ücretlerde kesintiye gitmeden azaltılmalıdır.
• İşçilere ücretsiz-yaygın testler yapılmalı, vakaların arttığı işyerlerinde üretime ara verilmelidir.
• Evden çalışan işçilerin çalışma saatleri düzenlenmeli ve iş için yaptıkları harcamalar karşılanmalıdır.

(DUVAR)

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (7)
ABD'NİN BESLEMELERİ 4 ay önce
ABD merkezli Ulusal Demokrasi Vakfı (NED) ve diğer yabancı fon kuruluşlarının “yardımlarımızla besliyoruz” dediği Türkiye karşıtı operasyon sitesi Gazete Duvar'ın haberine inanmıyorum. Kesin Türkiye karşıtlığı yapan broşürler dağıtıyorlardır. Faşizm nefret ırkçılık bunların özünde bulunur.
Nigra 4 ay önce
hdp propagandası yandaş gazete
Militan Yuvaları 4 ay önce
Gazete davar'ın sahibi vedat zincir vicdani retçiyim ayağına şavaşa hayır güzelllemesi yaparak anti militarist özelliğe sahiptir.
marcelbien 4 ay önce
khk ile atılmış tüm akademisyenlere kucak açmasını takdir mi etsek yoksa khk'lar olmasaydı bu gazete nasıl çıkardı diye ti'ye mi alsak bilemedim.
Kartal 4 ay önce
Türkiye düşmanı ve ermeni savunucusu gazete hatta gazete denmeyi bile hak etmiyor. Eylem yapanlarda bunların yankileri olur olmaz açıklamalar yapmayı kendilerinde hak görüyorlar. Utanmazlardan biri polise tekme bile atıyor gözaltı değil cezaevine tıksınlar
Lisw 4 ay önce
terör sevdalısı rezil bir şey. medya organı diyeceğim de bundan medya anüsü bile olmaz, bağırsağı bile değil.

dersim hakkında yazıp çizdiklerini okuyayım dedim. klasik terör sevici soysuzların tavrını kaleme almışlar. 'olaya tarafsız yaklaşalım, düzgünce konuşalım' diye başlayıp, satır aralarında 'devlet kim oluyor ki, tabii ki isyan edilecek' minvaline evrilen, ancak lafını da doğrudan söyleyemeyecek kadar soysuz bir tavır.

satır aralarında hayranlık duyduğunuz, satır aralarında alkış tuttuğunuz terörün tez zamanda sizi ve sevdiklerinizi bulmasını diliyorum. mesela çarşıda pazarda alışveriş yaparken hamile eşinizin önünde iki pkklı piç tarafından kafanıza kurşun sıkılsın, doğmamış bebeğiniz de doğamasın...

oldu mu?
Akıl Sağlığı Önemli 4 ay önce
Türkiye ve Türk düşmanı, taraf gibi sesi başka yerden duyulan pacavralarin devamı olan, kürtçü, örgüt yanlısı gazete.
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?