ADSM'ler Başta Olmak Üzere Hizmet Kapasitesi Düşen Birimlerde Çalışan Sağlıkçıları Müdürlük Her Yere Verebilecek!

Dün yayınladığımız Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca imzalı Personel Hareketleri konulu yazının beşinci maddesine istidan bu günden sonra İl Sağlık Müdürlükleri ADSM'ler başta olmak üzere hizmet kapasitesi düşen sağlık tesislerindeki personeli ihtiyaç duyulan diğer yerlere görevlendirebilecek. Detaylar haberimizde..

Gündem 07.04.2020, 10:03 07.04.2020, 10:54
ADSM'ler Başta Olmak Üzere Hizmet Kapasitesi Düşen Birimlerde Çalışan Sağlıkçıları Müdürlük Her Yere Verebilecek!

06.04.2020 tarih ve 1143 sayılı yazının 5.maddesinde;

"Ülkemiz genelinde halihazırda, hizmet kapasitesi olarak büyük oranda azalmaya gidilen Sağlık Tesisleri ile Agiz ve Diş Sağlığı Merkezleri ve Agiz ve Diş Sağlığı Hastanelerinde görev yapan, istisnasiz bütün personelin, pandemi süresince, hizmetine ihtiyay duyulan alanlarda gorevlendirilebilmeleri için İl Saglik Müdürlükleri yetkilendirilmiş olup, 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname kapsamında mezkur tesislerde çalışan sürekli işçilerinde, bu süreçte ihtiyaç duyulan alanlarda, hakları ödenmek kaydıyla İl Sağlık Müdürlüklerince görevlendirilebilmeleri uygun görülmüştür." hükmüne istinaden, İl Sağlık Müdürlükleri ADSM'ler başta olmak üzere hizmet kapasitesi düşen sağlık tesislerindeki personeli (kadroya geçen sürekli işçilerde dahil) ihtiyaç duyulan diğer yerlere görevlendirebilecek.

TIKLAYIN

06.04.2020vm tarihli ve 60438742-929-1143 sayılı Personel Hareketleri konulu yazının özünde Istanbul iline özel düzenlemeleri içeren bir Genelge çıkarılmış olsada söz konusu Genelgenin 5 inci maddesi tüm İl Sağlık Müdürlüklerine yönelik bir uygulamayı içermektedir.

Öte yandan Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü 20 Mart tarihli yazısının 11. maddesinde "İl Sağlık Müdürlükleri tüm sağlık tesislerindeki gerekli personelin il içinde yer değişikliğini yapmakla tam yetkilidir" hükmünü koyarak il içi personel görevlendirmeleri konusunda Sağlık Müdürlüklerine tam yetki vermişti.

Yazının tamamını okumak için tıklayınız.


YAZININ TAMAMINI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ.


Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?