Şubat ayı enflasyon rakamının %4,53 olarak açıklanmasıyla birlikte Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, emek tarafının maaş ve ücretlerindeki baskıya karşın piyasalardaki ürün fiyatlarının hala arttığını belirtti. Yalçın, "Enflasyon baskılanmalı, fiyat istikrarı sağlanmalıdır" ifadeleriyle kamuoyuna seslendi.

Hemşireye verilen 80 TL nöbet ücreti ile bayramda şeker bile alınamaz Hemşireye verilen 80 TL nöbet ücreti ile bayramda şeker bile alınamaz

TÜİK'in verilerine göre Şubat ayında açıklanan enflasyon oranı %4,53 olurken, Ocak-Şubat dönemi enflasyonu %11,54, yıllık enflasyon ise %67,07 olarak gerçekleşti. Yalçın, emek tarafının maaşlarına ve piyasalara yönelik alınan tedbirlerin, maaş artışlarını sınırlarken, ürün fiyatlarında ise hala artış olduğunu dile getirdi.

Memur-Sen Genel Başkanı, enflasyonu kontrol altına almak, kayıpları engellemek ve fiyat istikrarını sağlamak için alınacak tedbirlerin önemine vurgu yaparak, kamu görevlisi emekçilerinin ve emeklilerin ekonomik güvencelerinin korunması çağrısında bulundu.